Uroczystość Chrystusa Króla

Niedziela, 22 listopada 2020 12:13

1. Dzisiaj ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którym dziękujemy Bogu Trójjedynemu za całe dzieło uświęcenia i zbawienia człowieka.
    Msze św.: godz. 7:30 w jęz. słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy - Zamku, suma o godz. 11:30 i o 18:00. Nieszpory o godz. 17:30. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Akt oddania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
    Codziennie o godz. 17:00 zapraszamy na adorację, różaniec i modlitwy przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.
    Po każdej Mszy św. zbieramy ofiary do puszek dla poszkodowanych w pożarze mieszkańców Krośnicy. Bóg zapłać za okazaną pomoc!
    Zgodnie z ostatnimi zaleceniami w kościele może być 1 osoba na 15m2. Wierni muszą zachowywać dystans społeczny w środku i na zewnątrz. Warunkiem koniecznym jest również przebywanie w maseczce zakrywającej nos i usta - w kościele i na zewnątrz, oraz dezynfekowanie rąk przed wejściem do kościoła.
    Zachęcamy, szczególnie starszych, do uczestnictwa we Mszy św. poprzez przekaz TV, radiowy czy internetowy.
    - wtorek 24.11 - wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dunc-Lac, kapłana i Towarzyszy
    - środa 25.11 - wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy – odpust w Nowej Białej, suma o godz. 9:30 i 11:30
  3. W sobotę 28.11 - Święto Św. Andrzeja Apostoła - odpust w kaplicy w Niedzicy – Zamku. Suma odpustowa o godz. 11:00. Zapraszamy wszystkich naszych parafian do uroczystego przeżycia tego święta z zachowaniem wszystkich zaleceń sanitarnych. W sobotę wieczorem nie będzie niedzielnej Mszy św. w Niedzicy Zamku, ale Msza św. niedzielna będzie w Niedzicy o godz. 18:00.
  4. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą Adwentu. Tradycyjnie już w tę niedzielęRada Parafialna będzie rozprowadzać opłatki, z których ofiary są przeznaczone na wynagrodzenie p. organisty, oraz można będzie uiścić składkę za pomniki i grobowce, przeznaczone na utrzymanie naszego cmentarza. Przy tej okazji będzie można nabyć kalendarz ze zdjęciami naszego kościoła. Ofiary przeznaczone zostaną na cele parafialne.
  5. Zachęcamy do lektury czasopism: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Staś.