I Niedziela Adwentu

Niedziela, 29 listopada 2020 15:39

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy rok liturgiczny 2020/2021. Podejmowana tematyka to: „Eucharystia daje życie”, a hasłem tego roku będzie – „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Niedzielna liturgia słowa oparta będzie o czytania z roku „B”, natomiast czytania codzienne w okresie „w ciągu roku” będą z roku I.
    Przypomnijmy również, ze Adwent to okres przygotowujący do Bożego Narodzenia. Mimo, że dziś zwany jest radosnym okresem oczekiwania na Narodzenie Jezusa Chrystusa, to jednak warto zauważyć, że Kościół już od IV. wieku zachęcał w tym czasie do podejmowania postu i umartwienia, a także do częstego uczestnictwa we Mszy św.
    Msze Św.: o godz. 7:30 w języku słowackim, o 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy Zamku, o 11:30 suma i o 18:00. Nieszpory adwentowe o godz. 17:30.
    Dzisiaj również Rada Parafialna rozprowadza opłatki, z których ofiary są przeznaczone na wynagrodzenie p. organisty, oraz można dzisiaj uiścić składkę za pomniki i grobowce, przeznaczone na utrzymanie naszego cmentarza. Zachęcamy również do nabywania naszego kalendarza parafialnego.
    Od dzisiaj można nabywać wigilijne świece „Caritasu”. Jest to forma włączenia się w dobroczynne dzieło troski o tych, którym jest jeszcze trudniej w życiu.
    Roraty codziennieo godz. 6:00. Pół godziny wcześniej Godzinki. W czwartek i sobotę Roraty będą również w kaplicy na Zamku o godz. 19:00 poprzedzone o godz. 18:30 Godzinkami. Do uczestnictwa wszystkich serdecznie zachęcamy, szczególnie dzieci zapraszamy z lampionami.
    Codziennie o godz. 17:00 zapraszamy na adorację, różaniec i modlitwy przez wstawiennictwo św. Jana Pawła.
    Zgodnie z zaleceniami w kościele może być 1 osoba na 15m2. Wierni muszą zachowywać dystans społeczny w środku i na zewnątrz. Warunkiem koniecznym jest również przebywanie w maseczce zakrywającej nos i usta - w kościele i na zewnątrz, oraz dezynfekowanie rąk przed wejściem do kościoła.
    Zachęcamy, szczególnie starszych, do uczestnictwa we Mszy św. poprzez przekaz TV, radiowy czy internetowy.
    - poniedziałek 30.11 – Święto Św. Andrzeja, apostoła
    - czwartek 3.12 - wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana
    - piątek 4.12 - wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy
    - niedziela 6.12- wsp. Św. Mikołaja, bpa, patrona dobroci. Odpust w Maniowach w sobotę – suma o 11:00.
  3. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I piątek Nabożeństwo do NSPJ o godz. 17:00, I Sobotnie po roratach. Z Sakramentu Pokuty można skorzystać codziennie od godz. 17:00. Nawiedziny chorych z Komunią Św. zgłaszać bezpośrednio do księży.
  4. W minioną niedzielę na pogorzelców z Krośnicy zebraliśmy 2000 zł. Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę ofiarą do puszek będziemy wspierać Kościół na Wschodzie.
  5. Zachęcamy do lektury czasopism: Gość Niedzielny.