II Niedziela Adwentu

Niedziela, 6 grudnia 2020 07:57

1. Msze Św.: o godz. 7:30 w języku słowackim, o 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy Zamku, o 11:30 suma i o 18:00. Nieszpory adwentowe o godz. 17:30.
    Dziś wspomnienie Św. Mikołaja, biskupa, patrona dobroci. Umiejmy znaleźć w sobie dobro i podzielmy się nim z drugim człowiekiem.
    Dzisiaj przeżywamy dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy św. zbieramy ofiary do puszek przeznaczone na ten cel. Bóg zapłać!
    Do nabycia także wigilijne świece „Caritasu”. Jest to forma włączenia się w dobroczynne dzieło troski o tych, którym jest jeszcze trudniej w życiu.
    Roraty codziennie o godz. 6:00. Pół godziny wcześniej Godzinki. W czwartek i sobotę Roraty będą również w kaplicy na Zamku o godz. 19:00 poprzedzone o godz. 18:30 Godzinkami. Do uczestnictwa wszystkich serdecznie zachęcamy, szczególnie dzieci zapraszamy z lampionami.
    Codziennie o godz. 17:00 zapraszamy na adorację, różaniec i modlitwy przez wstawiennictwo św. Jana Pawła.
    Zgodnie z zaleceniami w kościele może być 1 osoba na 15m2. Wierni muszą zachowywać dystans społeczny w środku i na zewnątrz. Warunkiem koniecznym jest również przebywanie w maseczce zakrywającej nos i usta - w kościele i na zewnątrz, oraz dezynfekowanie rąk przed wejściem do kościoła.
    Zachęcamy, szczególnie starszych, do uczestnictwa we Mszy św. poprzez przekaz TV, radiowy czy internetowy.
    W czwartek o godz. 17:00 Msza św. pogrzebowa śp. Józefa Milaniaka z Kanady.
    - poniedziałek 7.12 – wspomnienie Św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, patrona pszczelarzy
    - sobota12.12- wspomnienie NMP z Guadalupe
  3. We wtorek 8.12 będziemy przeżywać Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. jak w niedzielę, czyli o godz. 7:30, 9:00, 1130 i 18:00, na Zamku o 10:15.
    W czasie Mszy św. o godz. 18:00 zostaną poświęcone i rozdane medaliki dzieciom z kl. III. Bardzo prosimy dzieci, oraz ich rodziców o uczestnictwo w tej Mszy św.
  4. Stowarzyszenie Dzieci i Młodzież Spisza w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będzie kwestować w ramach Świątecznej Akcji Charytatywnej dla Chorych Dzieci Naszej Gminy
  5. Zachęcamy do lektury czasopism: Gość Niedzielny, Wpis, Promyczek Dobra.