III Niedziela Adwentu

Niedziela, 13 grudnia 2020 12:37

1. Niedziela dzisiejsza nosi nazwę Gaudete – „Radujcie się!”. Nazwa ma swoje źródło w Biblii, w znanym nam tekście świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”.
    Msze Św.: o godz. 7:30 w języku słowackim, o 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy Zamku, o 11:30 suma i o 18:00. Nieszpory adwentowe o godz. 17:30.
    Do nabycia także wigilijne świece „Caritasu”. Jest to forma włączenia się w dobroczynne dzieło troski o tych, którym jest jeszcze trudniej w życiu.
    Stowarzyszenie Dzieci i Młodzież Spisza dzisiaj po każdej Mszy św. kwestuje w ramach Świątecznej Akcji Charytatywnej dla Chorych Dzieci Naszej Gminy. Bóg zapłać za każdą pomoc!
    W Domu Strażaka są zbierane ofiary na pomoc dla poszkodowanej w pożarze rodziny Nowaków.
    Roraty codziennie o godz. 6:00. Pół godziny wcześniej Godzinki. W czwartek i sobotę Roraty będą również w kaplicy na Zamku o godz. 19:00 poprzedzone o godz. 18:30 Godzinkami. Do uczestnictwa wszystkich serdecznie zachęcamy, szczególnie dzieci zapraszamy z lampionami.
    Codziennie o godz. 17:00 zapraszamy na adorację, różaniec i modlitwy przez wstawiennictwo św. Jana Pawła.
    Zgodnie z zaleceniami w kościele może być 1 osoba na 15m2. Wierni muszą zachowywać dystans społeczny w środku i na zewnątrz. Warunkiem koniecznym jest również przebywanie w maseczce zakrywającej nos i usta - w kościele i na zewnątrz, oraz dezynfekowanie rąk przed wejściem do kościoła.
    Zachęcamy, szczególnie starszych, do uczestnictwa we Mszy św. poprzez przekaz TV, radiowy czy internetowy.
  2. W przyszła niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 9:00 do liturgicznej służby ołtarza zostaną przyjęci nowi ministranci
  3. Od poniedziałku do środy przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. W naszych przemyśleniach i modlitwach polecajmy Bogu nasze rodziny, a po sąsiedzku pomagajmy sobie w trudnych sytuacjach.
  4. Z sakramentu pokuty prosimy korzystać każdego dnia. Rano od godz. 5:30 i potem kiedy zostaje kapłan w konfesjonale, a także wieczorem od godz. 17:00. Natomiast będzie również możliwość spowiedzi w sobotę od 13:30 do 16:30 z przerwą od 15:00 do 15:30.
  5. W minioną niedzielę na pomoc Kościołowi na Wschodzie zebraliśmy 1200 zł. Bóg zapłać!
  6. W przyszła niedzielę strażacy będą po domach roznosić kalendarze. Będą bezpieczni.
  7. Zachęcamy do lektury czasopism: Gość Niedzielny.