IV Niedziela Adwentu

Niedziela, 20 grudnia 2020 20:35

1. Coraz bliżej jest do uroczystości Narodzenia Pańskiego. W czwartek jest Wigilia, a potem kolejne świąteczne dni. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem; przede wszystkim niech to będzie przeżycie religijne. Pamiętajmy, że Pan Bóg wkracza w naszą historię i przez to nadaje naszemu życiu Boży wymiar. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem, jest obecne pośród nas, zamieszkało między nami na zawsze. Okazja do spowiedzi św. codziennie przed Mszą św.
    Msze Św.: o godz. 7:30 w języku słowackim, o 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy Zamku, o 11:30 suma i o 18:00. Nieszpory adwentowe o godz. 17:30.
    W czasie Mszy św. o godz. 9:00 do liturgicznej służby ołtarza zostaną przyjęci nowi ministranci.
    Dziś trzecia niedziela miesiąca. Taca w czasie Mszy św. i ofiara w kopertach są przeznaczone na cele inwestycyjne w naszej parafii. Bóg zapłać! Panowie z rady parafialnej czekają na zainteresowanych od godz. 17:00 w salce katechetycznej. Zapraszamy i prosimy o zachowanie wszystkich obowiązujących środków ostrożności sanitarnej.
    Roraty codziennie o godz. 6:00. Pół godziny wcześniej Godzinki. Do uczestnictwa wszystkich serdecznie zachęcamy, szczególnie dzieci zapraszamy z lampionami.
    Codziennie o godz. 1700 zapraszamy na adorację, różaniec i modlitwy przez wstawiennictwo św. Jana Pawła.
    Zgodnie z zaleceniami w kościele może być 1 osoba na 15m2. Wierni muszą zachowywać dystans społeczny w środku i na zewnątrz. Warunkiem koniecznym jest również przebywanie w maseczce zakrywającej nos i usta - w kościele i na zewnątrz, oraz dezynfekowanie rąk przed wejściem do kościoła.
    Zachęcamy, szczególnie starszych, do uczestnictwa we Mszy św. poprzez przekaz TV, radiowy czy internetowy.
  2. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy w czwartek od Pasterki, czyli Mszy Świętej o godz. 22:00 w Niedzicy – Zamku i o północy w Niedzicy. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek, oraz zapalona świeca Caritasu, którą nabyliśmy w naszych kościołach. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy.
  3. Msze Święte w uroczystość Narodzenia Pańskiego będą sprawowane tak jak w niedzielę. O godz. 17:30 uroczyste Nieszpory Świąteczne.
    Składka z Pasterki na fundusz „SOS” - troski o ochronę dzieci poczętych i pomoc matkom zagrożonym w macierzyństwie, a taca z Bożego Narodzenia na „Świętopietrze”.
  4. W sobotę drugi dzień Świąt – Święto Św. Szczepana, diakona i męczennika. Po każdej Mszy św. poświęcenia owsa. Składka na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
  5. W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. Na godz. 11:30 zapraszamy wszystkie małżeństwa, które w minionym roku przeżywały swoje jubileusze małżeńskie: srebrne, złote czy jeszcze większe. Jest to także święto św. Jana – poświęcenie wina po każdej Mszy św.
  6. Odwiedziny chorych z Komunią św. w środę od godz. 8:00. Nowych chorych zgłosić w zakrystii.
  7. W minioną niedzielę Stowarzyszenie Dzieci i Młodzież Spisza w ramach Świątecznej Akcji Charytatywnej dla Chorych Dzieci Naszej Gminy zebrało 1482 zł, natomiast dla poszkodowanej rodziny Nowaków kwotę 7735 zł złożyło 265 osób. Bóg zapłać za każdą pomoc!
  8. Dzisiaj również nasi strażacy będą kwestować w naszych domach sprzedając kalendarze. Będą bezpieczni.
  9. Wójt Gminy Łapsze Niżne informuje, że właściciele budynków jednorodzinnych będą mogli otrzymać zwolnienie w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, jeśli zdecydują się na kompostowanie bioodpadów w przydomowych kompostownikach.
  10. Wysokość zwolnienia została ustalona na 5,00 zł za każdego mieszkańca miesięcznie w stosunku do stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Osoby, które chcą uzyskać ulgę z tytułu posiadania kompostownika muszą taki kompostownik posiadać, kompostować w nim boodpady, oraz złożyć nową deklarację o wysokości opłaty po 1 stycznia 2021 roku.
    Więcej informacji można uzyskać w Zespole Gospodarki Komunalnej, pok. nr 16, na stronie internetowej UG Łapsze Niżne, lub pod numerem telefonu: 18 2659023.
  11. Zachęcamy do lektury czasopism: Gość Niedzielny, Wpis.