Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

Niedziela, 27 grudnia 2020 09:34

1. Dzisiaj Święto NAJŚWIĘTSZEJ RODZINY - Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to święto patronalne każdej rodziny. Módlmy się zwłaszcza o to, aby światło nauki Boskiej było pomocą w rozwiązywaniu trudnych problemów dnia codziennego. Pary małżeńskie, które w tym roku obchodziły jubileusz 50-cio lub 25-lecia zapraszamy na sumę o godz. 11:30.
    Msze Św.: o godz. 7:30 w języku słowackim, o 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy Zamku, o 11:30 suma i o 18:00. Nieszpory o godz. 17:30.
    Po każdej Mszy św. zbieramy ofiary do puszek dla poszkodowanych w pożarze mieszkańców Maniów. Bóg zapłać za każdą pomoc!
    - poniedziałek 28.12 - Święto Świętych Młodzianków, męczenników
    - sobota 2.01 - wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła
  3. W czwartek zakończenie „Starego Roku”. O godz. 7:30 Msza św. z nabożeństwem na zakończenie roku w kaplicy na Zamku, natomiast w Niedzicy o godz. 16:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec, Nieszpory i o godz. 17:00 Msza św. dziękczynna za miniony rok. Zapraszamy wszystkich, aby przed Najświętszym Sakramentem podziękować Bogu za łaski minionego roku, a tam gdzie trzeba, przeprosić za nie do końca pomnożony talent minionego czasu. Zapraszamy szczególnie rodziny zmarłych w minionym roku. w tym dniu kończymy również rok dziękczynienia za św. Jana Pawła II i adoracje od godz. 17:00. Wracamy do normalnego rytmu pracy duszpasterskiej.
  4. W piątek będziemy świętować Nowy Rok i Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Mimo różnych atrakcji sylwestrowych nie zapomnijmy o rozpoczęciu z Bogiem w sercu 2021 roku. Msze św. jak w niedzielę.
  5. W tym tygodniu przypadają: I piątek i sobota miesiąca. Z Sakramentu Pokuty można skorzystać przed Mszą św. wieczorną. W piątek nabożeństwo do NSPJ o godz. 17:00. Nabożeństwo I Sobotnie po Mszy św. porannej. W tym miesiącu nie ma odwiedzin chorych.
  6. Agent PZU informuje wszystkich rolników o obowiązkowym ubezpieczeniu budynków na rok 2021, które to będzie odbierał w każdy czwartek stycznia od 9 do 14 u pana sołtysa. Prosi się o dostosowanie do zaleceń sanitarnych czyli maseczki, dezynfekcja rąk i dystans.
  7. Zachęcamy do lektury czasopism: Gość Niedzielny.