Druga Niedziela po Narodzeniu Pańskim

Niedziela, 3 stycznia 2021 10:01

1. W pierwszą niedzielę nowego roku pragniemy powierzyć Chrystusowi ten nowy czas. Jeszcze w klimacie Bożego Narodzenia dostrzegamy Jezusa, który przychodzi aby nas odkupić, by nadać sens naszym dniom, by ukazać perspektywę wieczności, do której jesteśmy zaproszeni. W każdej Eucharystii odkrywamy na nowo miłość Boga, który staje się dla każdego z nas „wiatykiem” czyli pokarmem na drogę. Uczmy się nieustannie dostrzegać tę perspektywę wieczności, w której już uczestniczymy od dnia naszych narodzin.
    Msze św.:godz. 7:30 w jęz. słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy - Zamku, suma o godz. 11:30 i o 18:00. O godz. 17:30 zapraszamy na Nieszpory.
    Po Mszy św. ministranci w ramach kolędy kwestują na swoje potrzeby ministranckie.
    Róże Różańcowe zapraszamy do codziennego odmawiania różańca o godz. 17:30.
  2. W środę 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Zapraszamy na Msze Święte jak w niedzielę. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christusmansionembenedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr.Jest to także dzień szczególnej modlitwy w intencji misji. Ofiara na tacę przeznaczona na misje. Po każdej Mszy św. będzie się można zaopatrzyć również w kadzidełko, złożyć ofiarę z przeznaczeniem na misje.
  3. Również w środę będą zbierane ofiary na pomoc dla poszkodowanej w pożarze rodziny Milaniaków - w Domu Strażaka od 8:00 do 13:00 i od 17:00 do 19:00.
  4. Trwa wielkie Jerycho Różańcowe w Ludźmierzu. Nasza parafia została zaproszona do modlitwy od godz. 12:00 w środę do godz. 12:00 w czwartek. Można się modlić również w domu. Prosimy o zapisywanie się poszczególnych osób na konkretne godziny, również w nocy. Zachęcamy do modlitwy.
  5. Ojciec św. ogłosił Rok Św. Józefa. We wtorek o godz. 17:00 zapraszamy na Nabożeństwo do Św. Józefa.
  6. 7 stycznia pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 17:00 Godzina Święta (poprowadzi Róża MB Częstochowskiej). Będziemy się modlić o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Takich będziemy mieli kapłanów, jakich wymodlimy. Zapraszamy więc do wspólnej modlitwy.
  7. W przyszłą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego.
  8. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską kolędę. Bardzo dziękujemy za miłe przyjęciei złożone dzisiaj ofiary. Bóg zapłać! Jeśli ktoś nie zdążył - a pragnie się spotkać - prosimy o osobiste umówienie się na kolędę.
  9. Ksiądz proboszcz z Maniów wraz z poszkodowaną w pożarze rodziną bardzo dziękują za pomoc w wysokości 3200 zł, na SOS na Pasterce zebraliśmy 800 zł, natomiast na misje 1500 zł. Bóg zapłać!
Ks. Józef Bednarczyk