Odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej

20 marca, 20231 MinutyW Aktualności

31 marca przypada święto Matki Bożej Bolesnej, a zatem obchodzimy parafialny odpust. W tym dniu także młodzież z naszej parafii przyjmie sakrament dojrzałości chrześcijańskiej z rąk księdza biskupa Roberta Chrząszcza. Szczegółowy program obchodów poniżej.

Odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej

31 marca 2023

GODZ. 7:30 – MSZA ŚW. ODPUSTOWA W JĘZYKU SŁOWACKIM
GODZ. 9:00 – MSZA ŚW. DLA DZIECI SZKOLNYCH Z KAZANIEM ODPUSTOWYM
GODZ. 11:00 – SUMA ODPUSTOWA Z UDZIELENIEM SAKRAMENTU BIERZMOWANIA POD PRZEWODNICTWEM KS. BPA ROBERTA CHRZĄSZCZA
GODZ. 15:00 – DROGA KRZYŻOWA DLA DZIECI SZKOLNYCH
GODZ. 17:00 – DROGA KRZYŻOWA DLA DOROSŁYCH, MŁODZIEŻY, KL. VI – VIII
GODZ. 17:30 – MSZA ŚW. Z KAZANIEM ODPUSTOWYM
GODZ. 18:30 – DROGA KRZYŻOWA W KAPLICY NA ZAMKU
GODZ. 19:00 – MSZA ŚW. Z KAZANIEM ODPUSTOWYM W KAPLICY NA ZAMKU

BOLESNA PANI SPISKIEJ ZIEMI
OD WIEKÓW CZCZONA W NIEDZICKIEJ PIECIE, ZAWIERZAMY TWEMU MACIERZYŃSKIEMU SERCU WSZYSTKO CO PRZYNIESIE CZAS. TYLKO TY POTRAFISZ PRZENIKNĄĆ KAŻDE SERCE. TYLKO TY POTRAFISZ DOTKNĄĆ Z MATCZYNĄ DELIKATNOŚCIĄ TEGO WSZYSTKIEGO CO BOLI, CO JEST PO LUDZKU NIE DO UDŹWIGNIĘCIA. MATKO ZAMYŚLONA NAD ZBAWCZYM DZIEŁEM TWOJEGO SYNA PRZENIKNIJ SWĄ MIŁOŚCIĄ KAŻDEGO Z NAS. WYPROŚ DUCHA JEDNOŚCI I ZGODY W RODZINACH I WSZYSTKICH ŚRODOWISKACH NASZEGO ŻYCIA. BROŃ NAS OD NIESZCZĘŚĆ. W CHWILACH BOLESNYCH OBDARZ
EWANGELICZNĄ NADZIEJĄ, A W GODZINIE ŚMIERCI NIEZACHWIANĄ UFNOŚCIĄ W BOŻE MIŁOSIERDZIE.
AMEN.