Ogłoszenia na Niedzielę Palmową | 2.04.2023 r.

3 kwietnia, 20233 MinutyW Ogłoszenia
 1. Umocnieni duchowo rekolekcjami wielkopostnymi i odpustem ku czci Matki Bożej Bolesnej rozpoczynamy Wielki Tydzień, który daje nam szansę w przeżywaniu najważniejszych wydarzeń zbawczych naszej religii.
  Msze św.: godz. 7:30 w jęz. słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy – Zamku, suma o godz. 11:30 i o 18:00.
  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15:00. Na Zamku bezpośrednio po Mszy św.
  Możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty codziennie przed Mszą św.
 2. Triduum Paschalne – najważniejsze święta w roku liturgicznym.
  Wielki Czwartek – Dzień ustanowienia Sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej: na Zamku o godz. 16:30, a w kościele parafialnym o godz. 18:00. Po złożeniu Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy adoracja do godz. 23:00. Składka w duchu bratniej miłości na pomoc charytatywną w naszej parafii.
  Wielki Piątek – Dzień Bożego Zmiłowania. Adoracja w Ciemnicy od godz. 7:00, Jutrznia o 8:00, o 15:00 początek Nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia, które przypada w Białą Niedzielę. Po Nabożeństwie Droga Krzyżowa wokół kościoła dla dzieci.
  W kościele parafialnym liturgię Wielkiego Piątku rozpoczniemy o godz. 18:00, później śpiew Gorzkich Żali cz. III, i Adoracja, ostatnia w tym Wielkim Poście Droga Krzyżowa o 22:00. Adoracja przy Grobie do godz. 23:00. Strażaków prosimy o tradycyjne trzymanie straży przy Grobie. Składka na Bazylikę Grobu Pańskiego w Jerozolimie. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły bez możliwości dyspensy.
  Wielka Sobota. Adoracja Pana Jezusa w Grobie od godz. 7:00, o 8:00 Jutrznia. Adoracja przy Grobie Pana Jezusa. Poświęcenie pokarmów wielkanocnych: Zamek – 10:30, Niedzica – 12:00, 12:30, 13:00. Liturgię Wielkiej Soboty rozpoczniemy o godz. 20:00. Prosimy o zabranie świec.
  Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Procesja Rezurekcyjna o godz. 6:00, a po niej Msza Św. Panny od Obrazów oraz Kawalerów prosimy o przygotowanie feretronów i chorągwi. Na Zamku procesja Rezurekcyjna o godz. 8:30, a po niej Msza św. Kolejne Msze św. o 10:00 w jęz. słowackim, 11:30 i wieczorem o 19:00. Uroczyste nieszpory o godz. 18:30.
 3. Wczoraj w Centrum Jana Pawła II w Krakowie zostali ustanowieni nowi szafarze Komunii św. dla naszej parafii. Są to: Marcin Górecki, Marek Kordecki, Grzegorz Kowalczyk i Piotr Szejdewik. Głównym ich zadaniem jest zanoszenie Komunii św. chorym, ale i pomoc księżom w rozdawaniu Komunii św. Gdyby ktoś z chorych pragnął co niedziela przyjmować Komunię św. prosimy o zgłoszenie kapłanom w zakrystii. Gratulujemy naszym nowym szafarzom i życzymy wytrwałości w podjętej dla naszej parafii posłudze.
 4. Wójt Gminy Łapsze Niżne informuje, iż każdy uczestnik gminnego projektu dofinansowania instalacji fotowoltaicznych, który otrzymał aneks od zakładu energetycznego Tauron chcąc utrzymać stary system rozliczeń, powinien niezwłocznie złożyć oświadczenie o zawarciu umowy na zakup, montaż lub dofinansowanie mikroinstalacji. Wzór oświadczenia dostępny w UG.
 5. Zachęcamy do lektury czasopism: Gość Niedzielny, Niedziela.

Ks. Józef Bednarczyk, proboszcz