Ogłoszenia na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego | 9.04.2023 r.

11 kwietnia, 20232 MinutyW Ogłoszenia

W poranek wielkanocny uczniom Chrystusa przywracają nadzieję słowa: „On żyje”, a ukazujący się Zbawiciel jest źródłem radości.

Drodzy Parafianie i Goście!
Z okazji Świąt Wielkiej Nocy pragniemy złożyć najlepsze życzenia:
Niech zmartwychwstanie Jezusa uwalnia nas od strachu,
byśmy potrafili wznosić się ponad to co nas przytłacza w codzienności,
oraz radości i nadziei, płynącej ze Zmartwychwstania Pańskiego,
pokoju ducha i błogosławieństwa Bożego,
oraz prawdziwie umacniającego spotkania
Chrystusa Zmartwychwstałego.
Radosnego Alleluja w gronie bliskich i przyjaciół!

Duszpasterze

 1. „Pięćdziesiąt dni od Niedzieli Zmartwychwstania do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego, obchodzi się z wielką radością jako jeden dzień świąteczny, co więcej, jako wielką niedzielę” czytamy w Kalendarzu Rzymskim. Wdzięczni Bogu Ojcu za wielki dar miłości i wszechmocy, jaki okazał w swoim Synu, starajmy się przyjmować jak najczęściej Ciało Zmartwychwstałego Pana w Komunii św.
  Przygotowanie ostatnich dwóch tygodni wymagało wiele trudu. Dlatego serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą, ofiarą i trudem rąk pomagali przygotować i przeżyć godnie te wydarzenia: Rekolekcji, odpustu i Wielkiego Tygodnia. Przed odpustem i Triduum paniom dekorującym kościół: Marcie, Elżbiecie, Lucynie, Markowi, Marii, Ewie – szczególnie Ciemnicę i Boży Grób. W czasie Triduum Paschalnego szczególnie: Ministrantom, Scholi, Młodzieży, Chórowi, p. Kościelnemu z rodziną, Organiście, Szafarzom Komunii świętej, Strażakom, Różom Różańcowym, grupom parafialnym, Radzie Parafialnej. Bóg zapłać!
  Dzisiaj Msze św. o godz. 6:00, 8:30 na Zamku, 10:00 po słowacku, 11:30 i 19:00. O godz. 18:30 zapraszamy na uroczyste Nieszpory chrzcielne kończące okres Triduum Paschalnego.
  Od dzisiaj Msze św. wieczorne odprawiamy o godz. 1900, na Zamku o godz. 2000.
 2. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze Św. jak w niedzielę. Składka na tacę przeznaczona jest tradycyjnie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
 3. W ciągu tygodnia, po Komunii św., będziemy zanosić modlitwy w ramach Nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia.
 4. W przyszłą niedzielę przypada Święto Miłosierdzia Bożego.
 5. W najbliższą środę rozpoczynamy stawianie rusztowań potrzebnych do malowania naszego kościoła. Przepraszamy za utrudnienia.
 6. W miniony poniedziałek w Trybszu spłonął dom. Jutro po każdej Mszy św. ogłaszamy zbiórkę do puszek na ten cel. Bóg zapłać!
 7. Zachęcamy do lektury czasopism: Gość Niedzielny, Niedziela, Wpis.

Ks. Józef Bednarczyk, proboszcz