Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkanocną | 07.05.2023 r.

6 maja, 20233 MinutyW Ogłoszenia
  1. Dzisiejsza niedziela jest dla nas szczególną, bo dzieci z klasy III po raz pierwszy przyjmują Pana Jezusa w Komunii Świętej w czasie Mszy św. o godz. 11.30. Dziękujemy Bogu za dar Eucharystii i za kolejnych wyznawców Zbawiciela, którym dane jest dostąpić tej łaski.

Przez cały miesiąc maj o godz. 18.30 zapraszamy na Nabożeństwo Majowe i bezpośrednio po Msza św., a o godz. 21.00 Apel Jasnogórski. Oczekujemy na każdego z was!

  1. Kalendarz liturgiczny:

poniedziałek 8.05 – Uroczystość Św. Stanisława BM głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej. Odpust we Frydmanie – suma o godz. 11.00, a w przyszłą niedzielę w Sromowcach Wyżnych – suma o godz. 11.30.

  1. Biały Tydzień: codziennie Nabożeństwo i Msza Św. o godz. 18.30. Modlitwą otaczajmy dzieci i wspierajmy rodziców, aby łaska wiary owocowała w ich życiu codziennym. Zakończenie Białego Tygodnia w niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 9.00.
  2. Natomiast w przyszłą niedzielę o godz. 11.30 Rocznica I Komunii Św. dzieci z kl. IV. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie dla rodziców wraz z dziećmi w kościele. Spowiedź dla tych dzieci, rodziców i rodziców chrzestnych codziennie o godz. 18.00.
  3. Pielgrzymka dla dzieci I Komunijnych do Kalwarii i Wadowic w środę. Wyjazd od szkoły o godz. 7.00.
  4. W sobotę 13.05 rozpoczniemy odprawianie Nabożeństw Fatimskich w naszej parafii, które potrwają do października. Każdego 13 – dnia miesiąca pragniemy przypominać sobie wezwanie Pięknej Pani z Fatimy, które przed 106. laty powierzone zostało dzieciom fatimskim. Kazania będzie głosił ks. Piotr Kosakowski z Jurgowa. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 19.00, potem różaniec fatimski i litania loretańska. Wyjdziemy również z procesją Eucharystyczną i figurą MB Fatimskiej wokół kościoła (przynieście świece). Wszystko zakończymy Apelem Jasnogórskim. Z tego powodu Msza św. (niedzielna) w sobotę wieczorem na Zamku będzie odprawiona o godz. 18.00.
  5. W tym tygodniu w naszym dekanacie będziemy gościć relikwie bł. Carlo Acutisa, Włocha, który w młodym wieku zasłużył sobie na miano świętego. Główne uroczystości z jego udziałem w naszej parafii będą w przyszłą niedzielę. O godz. 15.30 konferencja, o 16.00 Msza św. i czuwanie zakończone Nabożeństwem Majowym o godz. 18.30. W przyszłą niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 19.00. Prosimy o uczestnictwo we Mszy św. o innej porze.
  6. Mamy czterech nowych szafarzy, którzy w każdą niedzielę roznoszą Komunię św. chorym. Jeśli w waszych domach są chorzy, którzy pragną przyjąć Komunię św. częściej niż w I-szy Piątek, prosimy o zgłoszenie ich w zakrystii.
  7. Parafia w Ludźmierzu zaprasza na Jerycho Różańcowe. Dla naszej parafii przewidziany jest czas w najbliższy czwartek od godz. 4.00 do 8.00. Serdecznie zachęcamy.