Bł. Carlo Acutis – modlitwa przy relikwiach | 14 maja 2023

13 maja, 20231 MinutaW Aktualności

Od 12 do 14 maja 2023, gościliśmy w naszej parafii relikwie Carlo Acutisa, włoskiego błogosławionego, patrona młodzieży oraz internetu, który w 2006 r. zmarł z powodu białaczki. Główne spotkanie przy nich, miało miejsce w  niedzielę 14 maja 2023. Popołudniu konferencję o młodym błogosławionym wygłosił ks. Jacek Bernacik, duszpasterz młodzieży z Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej.

Na czym polegała świętość Carlo Acutisa?

“Fenomen tego młodego człowieka polegał właściwie tylko na jednym słowie: +chcieć+. Jeśli chodził codziennie na Eucharystię, odmawiał Różaniec, wstępował na adorację Najświętszego Sakramentu, potrafił poświęcić swój czas ubogim, to tylko z tego jednego powodu – bo chciał”.

Więcej o bł. Carlo