Ogłoszenia na VI Niedzielę Wielkanocną | 14.05.2023 r.

13 maja, 20232 MinutyW Ogłoszenia
  1. Dziś zakończenie Białego Tygodnia w czasie Mszy św. o godz. 900, a rocznica I Komunii św. dzieci z kl. IV o godz. 1130.

Dzisiaj z racji Św. Stanisława BM odpust w Sromowcach Wyżnych i MB Fatimskiej w Czorsztynie. Suma o 1130.

Gościmy relikwie bł. Carlo Acutisa, Włocha, który w młodym wieku zasłużył sobie na miano świętego. O godz. 1530 konferencja, o 1600 Msza św. i czuwanie zakończone Nabożeństwem Majowym o godz. 1830. Dzisiaj nie będzie Mszy św. o godz. 1900. Prosimy o uczestnictwo we Mszy św. o innej porze.

Codziennie o godz. 1830 Nabożeństwo Majowe i bezpośrednio po nabożeństwie Msza św. i o godz. 2100 Apel Jasnogórski. Bardzo serdecznie zapraszamy!

  1. Kalendarz liturgiczny:

– wtorek 16.05- Święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, głównego patrona Polski

– niedziela 21.05 – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

  1. W najbliższych dniach przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje. W poniedziałek, wtorek i środę zaczynamy Mszą św. o godz. 1830, a potem w procesji udajemy się do krzyża na ul. Krótkiej (w poniedziałek), we wtorek do kapliczki św. Bartłomieja i w środę na ul. Miodową. Tutaj modlitwy o urodzaje i Litania Loretańska, a na zakończenie odśpiewamy Apel Jasnogórski.
  2. Wspólnota „Matki w modlitwie” zaprasza na Mszę św. i adorację w intencji dzieci całego świata w czwartek.
  3. Nasz dekanat organizuje nocne czuwanie w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze z 9 na 10 czerwca 2023. Mamy niezwykłą okazję spotkać się wspólnie na modlitwie z Maryją przed Jej wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej. Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu, aby ożywić naszą pobożność maryjną i jeszcze raz potwierdzić, że chcemy, aby Maryja prowadziła nas do Jezusa. 9 czerwca w godzinach popołudniowych udamy się autokarem (jeśli nas będzie więcej to autokarami) do Częstochowy na Jasną Górę, aby podczas nocnego czuwania zawierzyć nasze parafie i każdego z nas osobiście Maryi. Powrót będzie w sobotę 10 czerwca w godzinach porannych. Szczegóły na plakatach. Zapisy w zakrystii.