Ogłoszenia na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego | 21.05.2023 r.

21 maja, 20233 MinutyW Ogłoszenia
  1. Dzisiejsza uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przypomina nam, ze nasza ojczyzna jest w niebie. Pan Jezus po wypełnieniu zbawczego planu wraca do domu Ojca, wskazuje nam kierunek naszego życia.

Msze św.: o godz. 730 w języku słowackim, o 900 dla dzieci i młodzieży, o 1015 w Niedzicy-Zamku, suma o godz. 1130 i wieczorem o godz. 1900.

Codziennie o godz. 1830 Nabożeństwo Majowe i bezpośrednio po nabożeństwie Msza św. i o godz. 2100 Apel Jasnogórski. Bardzo serdecznie zapraszamy!

Dziś trzecia niedziela miesiąca. Taca w czasie Mszy św. i ofiara w kopertach są przeznaczone na cele inwestycyjne w naszej parafii. Bóg zapłać! Rada Parafialna oczekuje na zainteresowanych od godz. 1800 w salce katechetycznej.

  1. Kalendarz liturgiczny:

– poniedziałek 22.05. – wspomnienie św. Rity z Cascii, po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z “szatą Jezusa”.

środa 24.05              – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. W tym dniu 50. rocznicę swoich święceń kapłańskich przeżywa ks. abp Marek Jędraszewski. Otoczmy go naszą modlitwą

piątek 26.05             – wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana. Jest to dzień Matki. Polecajmy każdą Mamę opiece Matki Najświętszej.

– niedziela 28.05        – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

  1. Zapraszamy na wieczorne czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego w najbliższą sobotę. O godz. 1830 Msza św., potem wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania Loretańska, i czuwanie, a w nim: Akatyst ku czci Ducha Świętego, Konferencja duchowa, Uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem. O godz. 2100 Apel Jasnogórski Msza św. w Wigilię Zesłania Ducha Świętego. O 2030 zorganizowana będzie kawa i mały poczęstunek.
  2. W przyszłą niedzielę będziemy gościć ks. Krzysztofa Kasprzaka, misjonarza w Tanzanii. Będzie się z nami dzielił swoją posługą w kraju misyjnym. Natomiast po Mszy św. ofiarą do puszek możemy wesprzeć jego posługę.
  3. Nasz dekanat organizuje nocne czuwanie w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej
    na Jasnej Górze z 9 na 10 czerwca 2023. Mamy niezwykłą okazję spotkać się wspólnie na modlitwie z Maryją przed Jej wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej. Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu, aby ożywić naszą pobożność maryjną i jeszcze raz potwierdzić, że chcemy, aby Maryja prowadziła nas do Jezusa. 9 czerwca w godzinach popołudniowych udamy się autokarem (jeśli nas będzie więcej to autokarami) do Częstochowy na Jasną Górę, aby podczas nocnego czuwania zawierzyć nasze parafie i każdego z nas osobiście Maryi. Powrót będzie w sobotę 10 czerwca w godzinach porannych. Szczegóły na plakatach. Zapisy w zakrystii.
  4. W 26. rocznicę pielgrzymki św. Jana Pawła II do Ludźmierza i na Podhale zapraszają na Pieszą Pielgrzymkę „Sursum corda” szlakiem papieskim z Zakopanego do Ludźmierza w sobotę (3.06). Rozpoczęcie na Krzeptówkach o godz. 700, zakończenie Mszą św. w Ludźmierzu o godz. 1800. Zapisy w zakrystii.