Ogłoszenia na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego | 28.05.2023 r.

27 maja, 20234 MinutyW Ogłoszenia
  1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. A my, poddając się Jego światłu i Jego ciepłu, jak uczniowie zgromadzeni wokół Maryi w Wieczerniku, możemy o tym zaświadczyć w codziennym życiu. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.
    Przez cały dzień gościmy ks. Krzysztofa Kasprzaka. Po każdej Mszy św. ofiarą do puszek możemy wesprzeć dzieła, które są jego udziałem na misjach w Tanzanii. Bóg zapłać za życzliwość.
  2. Do środy codziennie o godz. 1830 Nabożeństwo Majowe i bezpośrednio po nabożeństwie Msza św. i o godz. 2100 Apel Jasnogórski. Bardzo serdecznie zapraszamy! Od czwartku codziennie o godz. 1830 Nabożeństwo Czerwcowe i bezpośrednio po Nabożeństwie Msza św.
  3. Za tydzień kończy się czas spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej. Zachęcamy do tego, by skorzystać z tych sakramentów. Spowiadamy codziennie.
  4. Kalendarz liturgiczny:

– poniedziałek 29.05 – Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. będą o godz. 730 po słowacku, 900,1130,1900, o 2000 na Zamku. Odpust w Maniowach – suma o 1100
– wtorek  30.05     – wspomnienie św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika
środa 31.05        – święto Nawiedzenia NMP
czwartek 1.06     – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu w sposób szczególny pamiętajmy o naszych dzieciach
sobota 3.06         – wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
– niedziela 4.06     – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Odpust w Łopusznej – suma o 1130
– wsp. św. Kwiryna, biskupa. Odpust w Łapszach Niżnych – suma o 1130.

5. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek o godz. 1800 Godzina Święta (poprowadzi Róża Św. Anny), I piątek Nabożeństwo do NSPJ o godz. 630 i 1800. Nabożeństwo I Sobotnie rozpoczniemy Mszą św. o godz. 700, a potem adoracja i różaniec. Z Sakramentu Pokuty można skorzystać codziennie od godz. 1800: w poniedziałek szkoła podstawowa, wtorek szkoły średnie, w pozostałe dni dorośli. Nawiedziny chorych z Komunią Św. w piątek po Mszy św. porannej.

6. Są jeszcze ostatnie wolne miejsca na Dekanalne Nocne Czuwanie 9/10 czerwca na Jasnej Górze. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Zapisy w zakrystii.

7. Wszystkie dziewczynki, chcące sypać kwiaty oraz chłopców, chcących dzwonić na dzwoneczkach w czasie procesji Bożego Ciała, a także tegoroczne dzieci komunijne i rocznicowe zapraszamy na próbę w najbliższą sobotę o godz. 1745 przy kościele.

8. W najbliższą niedzielę przy GOK-u odbędzie się festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Rozpoczęcie o godz. 1430. Wystąpią dzieci i młodzież z naszego terenu, oraz przewidziane liczne atrakcje.

9. Kominiarze będą od środy nawiedzać domy naszych parafian w Niedzicy – Zamku. Okresowy przegląd i czyszczenie przewodów kominowych, spalinowych, dymowych i wentylacyjnych jest obowiązkowy. Kominiarze proszą o zrozumienie i życzliwe przyjęcie.

10. Piesza Pielgrzymka „Sursum corda” szlakiem papieskim z Zakopanego do Ludźmierza w najbliższą sobotę (3.06). Rozpoczęcie na Krzeptówkach o godz. 700, zakończenie Mszą św. w Ludźmierzu o godz. 1800. Zapisy w zakrystii.

11. Wójt Gminy Łapsze Niżne zaprasza mieszkańców Gminy do wypełnienia ankiety określającej zasadność utworzenia linii autobusowych na trasach Łapsze Niżne– Białka Tatrzańska. Ankiety są dostępne w wersji elektronicznej na stronie UG oraz u p. Sołtysa.