Ogłoszenia na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej | 04.06.2023 r.

3 czerwca, 20234 MinutyW Ogłoszenia
  1. Niedziela Trójcy Świętej, którą dziś przeżywamy – przypomina nam, że Pan Bóg nie jest samotnikiem, ale wspólnotą miłości. Wiara w Trójcę Świętą jest typowo chrześcijańska, ponieważ „w żadnej innej religii nie mówi się o trzech Osobach Boskich, które równocześnie są jednym Bogiem”.

Codziennie o godz. 1830 odprawiamy Nabożeństwo Czerwcowe i bezpośrednio po Nabożeństwie Msza św.

Dzisiaj kończy się czas spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej.

Odpust w Łopusznej i w Łapszach Niżnych – suma o 1130.

Dzisiaj przy GOK-u odbędzie się festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Rozpoczęcie o godz. 1430. Wystąpią dzieci i młodzież z naszego terenu, oraz przewidziane liczne atrakcje.

  1. Kalendarz liturgiczny:

– poniedziałek 5.06 – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika

– środa  7.06 – wsp. bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka, kapłanów i męczenników
– sobota 10.06 – wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa

  1. W najbliższy czwartek 8.06 będziemy obchodzić Boże Ciało – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Najświętszy Sakrament niesiemy naszymi ulicami i wołamy „Witaj Jezu, Synu Maryi, Tyś jest Bóg prawdziwy w Świętej Hostyi”. Wyznajemy publicznie naszą wiarę w Jego obecność przygotowując nasze serca, ale i domy oraz obejścia w całej naszej parafii. Msze św. będą odprawione o godz. 730 w języku słowackim oraz w Niedzicy-Zamku i 1900. O godz. 1000 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. po której pójdziemy w procesji do czterech ołtarzy, które prosimy przygotować:

I – w ogrodzie plebańskim
II – na skrzyżowaniu Ogrodowa – Miodowa
III – przy sklepie GS,
IV – przy przedszkolu (rodzice dzieci z przedszkola i kl. 0).

Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich naszych parafian i gości, najlepiej w strojach regionalnych. Strażaków ze sztandarami,  prosimy o zabranie chorągwi i feretronów, klasy komunijne i rocznicowe w strojach komunijnych, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopcy do dzwonienia. Swoją postawą bądźmy odpowiedzialni za Chrystusa obecnego pośród nas w Chlebie Eucharystycznym. Prosimy rodziców o opiekę nad dziećmi w czasie procesji i potem w czasie oktawy. W oktawie: o godz. 1830 Nabożeństwo czerwcowe z procesją i Msza św. Na Zamku w piątek o godz. 800 i w sobotę o godz. 1930 Nabożeństwo Czerwcowe z procesją i potem Msza św. W niedzielę procesja po Mszy św. o godz. 900.

  1. W piątek o godz. 1500 wyjeżdżamy na czuwanie nocne na Jasną Górę, powrót w godzinach porannych w sobotę. Serdecznie zapraszamy. Dlatego Msza św. będzie tylko rano o godz. 700 (Nabożeństwo z procesją o 630), na Zamku o 800 Nabożeństwo z procesją i Msza św.
  2. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 1130 profesor Andrej Filipek razem w naszej wspólnocie parafialnej podziękuje Bogu za dar 50. lat swojego kapłaństwa. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  3. Zakończyły się prace konserwatorskie w prezbiterium. Bardzo dziękujemy za każdą pomoc, dobrą radę i zainteresowanie tymi pracami. Prace zostały sfinansowane ze sprzedaży pola na Gargałce. Na ten rok prace renowacyjne kończymy, natomiast jeśli znajdą się środki prace będą kontynuowane. Bardzo dziękujemy za każdą ofiarę.
  4. W piątek byliśmy u chorych z posługą sakramentalną. W wielu domach usłyszeliśmy bardzo pozytywną opinię na temat naszych szafarzy roznoszących Komunię św. w każdą niedzielę. Bardzo im za to dziękujemy. Jeśli są w waszych domach chorzy pragnący przyjmować Komunię św. co tydzień prosimy o kontakt. Natomiast jeśli któryś z panów chciałby dołączyć do naszych szafarzy – zapraszamy. Kurs rozpocznie się niebawem.