Nocne Czuwanie Dekanatu Niedzica | 9/10.06.2023 r.

10 czerwca, 20231 MinutyW Aktualności

W nocy z 9 na 10 czerwca 2023 r., wierni z parafii Dekanatu Niedzica czuwali w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. W wydarzeniu tym uczestniczyło ponad 200 osób z 8 parafii naszego dekanatu, w tym 6 kapłanów, wśród nich ponad 60 osób z naszej niedzickiej wspólnoty.

W ramach wspólnej modlitwy, uczestnicy wzięli udział w Apelu Jasnogórskim, a następnie wysłuchali konferencji paulina o. Grzegorza Prusa, któy przybliżył pielgrzymom historię Ikony Jasnogórskiej. Następnie Akatystem ku czci NMP, zgromadzeni oddali cześć Bogurodzicy. Kulminacyjnym momentem czuwania była uroczysta Eucharystia, której przewodniczył karmelita o. Piotr Filipek, neoprezbiter z Kluszkowiec, a homilię wygłosił dziekan dekanatu niedzickiego – ks. Józef Bednarczyk. Całość czuwania zakończyła się odśpiewaniem ok godz. 3.30 Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.