Ogłoszenia na X Niedzielę Zwykłą | 11.06.2023 r.

11 czerwca, 20233 MinutyW Ogłoszenia
  1. Bardzo serdecznie witamy i pozdrawiamy naszych parafian i gości uczestniczących w dzisiejszej Mszy św. w Oktawie Bożego Ciała. Procesja po Mszy św. o godz. 900 i na Zamku.
    W czasie Mszy św. o godz. 1130 o. profesor Andrej Filipek w naszej wspólnocie parafialnej dziękuje Bogu za dar 50. lat swojego kapłaństwa. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Trwa oktawa Bożego Ciała. Każdego dnia o godz. 1830 nabożeństwo czerwcowe z procesją z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Zapraszamy bardzo serdecznie. Na zakończenie oktawy w czwartek poświęcenie wianków i ziół.

Kalendarz liturgiczny:

– wtorek 13.06 – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła

– środa 06 – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
piątek 16.06 – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odpust w Łapszance – suma o godz. 1100. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

– sobota 17.06 – wsp. Niepokalanego Serca NMP. Odpust na Szlembarku – suma o 1100.

2. Bardzo dziękujemy za procesję Bożego Ciała. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, by nasza uroczystość była taka piękna. Za przygotowanie ołtarzy, przystrojenie domów w całej parafii, strażakom ze sztandarami, wszystkim niosącym chorągwie, feretrony, dzieciom sypiącym kwiaty, dzwoniącym na dzwoneczkach, dzieciom komunijnym i rocznicowym w strojach, ministrantom, lektorom, szafarzom, kościelnym, organiście, scholi, chórowi, ubranym w stroje regionalne, wszystkim bez wyjątku za udział. Niech Chrystus Eucharystyczny będzie dla was nagrodą. Bóg zapłać!

3. Spotkania formacyjne: środa – kandydaci do bierzmowania (kl. VI i VII). Spotkanie rozpoczynamy nabożeństwem i Mszą św.

4. We wtorek 13.06 odprawimy kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 1900, a po niej różaniec fatimski. Potem również w ramach Oktawy Bożego Ciała wyjdziemy z procesją Eucharystyczną i figurą MB Fatimskiej wokół kościoła (przynieście świece). Wszystko zakończymy Apelem Jasnogórskim.

5. W przyszłą niedzielę razem ze strażakami z Niedzicy – Zamku będziemy obchodzić Jubileusz 25. lecia istnienia, a także zostanie poświęcony nowy wóz bojowy. Druhowie bardzo serdecznie zapraszają do wspólnej modlitwy w kościele o godz. 1015 i potem na uroczystości jubileuszowe obok remizy.

6. Wójt Gminy informuje, że został wyłożony do wglądu publiczny projekt zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Niedzicy i Zamku.

7. W poniedziałek 12.06 o godz. 1900 w GOK-u w Niedzicy odbędzie się zebranie informacyjne dotyczące dotacji do ogrzewania.