Ogłoszenia na XIII Niedzielę Zwykłą | 02.07.2023 r.

2 lipca, 20232 MinutyW Ogłoszenia
  1. Bardzo serdecznie witamy i pozdrawiamy naszych turystów i wczasowiczów. Życzymy Wam dużo słońca i dobrego wypoczynku pośród nas.
    Po sumie aż do godz. 1900 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Postarajmy się, by przynajmniej przez chwilę trwać przy Chrystusie Eucharystycznym.
    Również dzisiaj przy GOK-u w Niedzicy będzie 27. Śpisko Watra. Rozpoczęcie o godz. 1400. Organizatorzy bardzo serdecznie zapraszają.

2. Kalendarz liturgiczny:

– poniedziałek 3.07. – święto św. Tomasza, apostoła

– wtorek  4.07. – Rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie

– środa  5.07. – wspomnienie św. Marii Goretti, dziewicy i męczennicy

czwartek 6.07. – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy

– sobota 8.07. – wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana

  1. W czwartek będziemy przeżywać parafialny dzień chorych. O godz. 730 zapraszamy na różaniec w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. W tym czasie możliwość spowiedzi. O godz. 800 Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo lourdzkie. Serdecznie zapraszamy. Natomiast na Zamku o godz. 1730 Różaniec w intencji powołań, o 1800 Msza św. i po niej wystawienie Najświętszego sakramentu z nabożeństwem lourdzkim. Bardzo serdecznie zapraszamy i prosimy o pomoc w przywiezieniu osób chorych i starszych do kościoła.
  2. W tym tygodniu przypada również I Piątek Miesiąca. Nabożeństwo do NSPJ o godz. 630 i 1800. Spowiedź od poniedziałku do środy od godz. 1800.
  3. Parafia NSPJ w Nowym Targu zaprasza na 42. Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy w dniach 23-31.07. br. Zapisy w kancelarii parafialnej NSPJ w Nowym Targu.
  4. Andrzej i Ks. Piotr Kosakowski z Jurgowa zapraszają do wspólnego pielgrzymowania z Pieszą Pielgrzymką Krakowską na Jasną Górę w dniach od 6-11 sierpnia w grupie 9 – Rodzinnej. Szczegółowe informacje na Facebooku, stronie internetowej parafii oraz osobiście u Ks. Andrzeja.
  5. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie od 12-18.02.2024. Szczegółowe informacje oraz plan dostępne są w gablotce, na stronie internetowej parafii oraz na Facebooku. Zapisy u Ks. Andrzeja.