Ogłoszenia na XVII Niedzielę Zwykłą | 30.07.2023 r.

29 lipca, 20232 MinutyW Ogłoszenia
  1. Jesteśmy w połowie naszych wakacji. Starajmy się wykorzystać jak najlepiej uroki lata, ale również pamiętajmy o naszej codziennej modlitwie i niedzielnej eucharystii, by wzmacniając nasze siły fizyczne, wzmacniać także naszego ducha. Wszystkim wypoczywającym pośród nas życzymy dobrej pogody i radosnego czasu w górach, natomiast naszym rolnikom życzymy dużo siły podczas wytężonej pracy przy żniwach. Nieszpory niedzielne o godz. 1830.
  2. Kalendarz liturgiczny:

– poniedziałek 31.07 – wspomnienie św. Ignacego Loyoli, kapłana

– wtorek 1.08 – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła

środa 2.08 – wspomnienie MB Anielskiej (Porcjunkuli). Odpust na Dursztynie – suma o godz. 1100. W tym dniu w każdym kościele parafialnym, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

– piątek 4.08 – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana, patrona proboszczów. Polecamy szczególnie w modlitwie naszego ks. proboszcza Józefa. 

– niedziela 6.08 – święto Przemienienia Pańskiego

4. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z Sakramentu Pokuty można skorzystać codziennie od godz. 1800. Godzina Święta w czwartek o godz. 1800 (poprowadzi Zwiastowania NMP). Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek o godz. 630 i 1800. Po Mszy św. odwiedziny chorych z Komunią Świętą. Nabożeństwo I Sobotnie o godz. 700.

5. We wtorek rozpoczynamy miesiąc sierpień – czas wielkich rocznic narodowych. Starajmy się przeżyć ten czas w trzeźwości do czego zachęcają nas również nasi biskupi.

6. We wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców, na pojazdy dla misjonarzy zebraliśmy 1250 zł, 13$ i 4 €. Bóg zapłać!

7. W przyszłą niedzielę wyrusza Piesza Pielgrzymka Krakowska. Serdecznie zapraszamy. Są jeszcze wolne miejsca w busie do Krakowa i z Częstochowy. Zgłoszenia do ks. Andrzeja.