Ogłoszenia na Niedzielę Przemienienia Pańskiego | 6.08.2023 r.

6 sierpnia, 20232 MinutyW Ogłoszenia
  1. Gromadząc się na Eucharystii w dzisiejszą niedzielę przeżywamy Święto Przemienienia Pańskiego. Celem tajemnicy Przemienienia było utwierdzenie wiary Apostołów oraz ukazanie im chwały przeznaczonej dla wyznawców Chrystusa.

Serdecznie witamy i pozdrawiamy naszych wczasowiczów i turystów na naszej spiskiej ziemi. Życzymy wielu pogodnych dni obfitych w słońce i Boże łaski. Jednocześnie zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym parafialnym kościele. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do Mszy św. o godz. 1900. Zapraszamy, by w połowie naszego wakacyjnego czasu choć na chwilę zatrzymać się, pomodlić się i przemyśleć plany naszego wypoczynku, ale i pracy przy żniwach.

Dzisiaj wyrusza Piesza Pielgrzymka Krakowska. Serdecznie prosimy o modlitwę w intencji pielgrzymów.

2. Kalendarz liturgiczny:

– wtorek 8.08  – wspomnienie św. Dominika, kapłana

środa 9.08    – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy

– czwartek 10.08– święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

– piątek 11.08     – wspomnienie św. Klary, dziewicy

3. W przyszłą niedzielę 13.08 zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 1900, potem różaniec fatimski z procesją Eucharystyczną i figurą MB Fatimskiej wokół kościoła (przynieście świece).

4.Również w przyszłą niedzielę w ramach festiwalu Barok na Spiszu odbędzie się koncert pt. Między Krakowem a Podolińcem. Rozpoczęcie o godz. 1700. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy.

5. Witold Kozłowski Marszałek Województwa Małopolskiego  zaprasza na Małopolski Festiwal Smaku, który odbędzie się dzisiaj na polanie pod Trzema Koronami w Sromowcach Niżnych w godzinach od 1100 do 2000.

6. Zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego odbędzie się w piątek 11.08 do godz. 1200. Miejsce zbiórki podwórko plebańskie.

7. Wokół kościoła zamontowano wystawę przedstawiającą 60. lecie koronacji MB Ludźmierskiej. Zapraszamy do obejrzenia. Niech to będzie również zachęta do pielgrzymowania do Sanktuarium Ludźmierskiego także w czasie najbliższego odpustu.