Ogłoszenia na XIX Niedzielę Zwykłą | 13.08.2023 r.

12 sierpnia, 20232 MinutyW Ogłoszenia
  1. Bardzo serdecznie witamy pośród nas gości, wczasowiczów i turystów i życzymy Wam radosnego
    i owocnego wypoczynku. W czasie wakacji Msze św. codzienne są odprawiane wieczorem, chyba że inaczej zostanie podane w niedzielę.

Dzisiaj zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 1900, potem różaniec fatimski z “procesją światła” wokół kościoła (przynieście świece).

Również dzisiaj w ramach festiwalu Barok na Spiszu odbędzie się koncert pt. Między Krakowem, a Podolińcem. Rozpoczęcie o godz. 1700. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy.

2. Kalendarz liturgiczny:

– poniedziałek 14.08 – wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika

– czwartek 17.08        – święto św. Jacka, kapłana, patrona Archidiecezji Krakowskiej

3. We wtorek 15 sierpnia wraz z całym Kościołem przeżywać będziemy UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY. Uroczystość ta pokazuje, że naśladowanie świętych nie kończy się z chwilą śmierci. Maryja – przez to, że została wzięta do nieba – pokazała nam drogę. Nasza ojczyzna jest w niebie. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Poświęcenie ziół i kwiatów po każdej Mszy św. Zachęcamy, aby każda rodzina przygotowała bukiet ziół i kwiatów, i przyniosła go do poświęcenia.
Uroczystość w sposób szczególny będziemy przeżywać w czasie odpustu w Łapszach Niżnych. Suma odpustowa o godz. 1130.
Kustosz Sanktuarium w Ludźmierzu zaprasza na uroczystości odpustowe. Program wywieszony w gablocie ogłoszeń.

4. W środę Matki w Modlitwie zapraszają na Mszę św. i adorację Najświętszego Sakramentu w intencji dzieci, a w piątek o godz. 1830 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

5. Jeszcze przez kilka dni można oglądać wystawę przedstawiającą 60. lecie koronacji MB Ludźmierskiej. Niech to będzie również zachęta do pielgrzymowania do Sanktuarium Ludźmierskiego także w czasie najbliższego odpustu.

6. W środę 30.08 w godz. 1300 – 1500 w Ośrodku Zdrowia w Łapszach Niżnych będzie bezpłatne komputerowe badanie wzroku. Rejestracja w ośrodku.