Ogłoszenia na XX Niedzielę Zwykłą | 20.08.2023 r.

19 sierpnia, 20233 MinutyW Ogłoszenia
  1. Pomalutku kończą się wakacje. Ale bardzo serdecznie witamy pośród nas gości, wczasowiczów i turystów i życzymy Wam radosnego i owocnego wypoczynku.

Dziś trzecia niedziela miesiąca. Taca w czasie Mszy św. i ofiara w kopertach są przeznaczone na cele inwestycyjne w naszej parafii. Bóg zapłać! Rada Parafialna oczekuje na zainteresowanych od godz. 1800 w salce katechetycznej.

W piątek o godz. 1700 zostanie odprawiona Msza św. pogrzebowa za śp. Piotra Jandury.

  1. Kalendarz liturgiczny:

– poniedziałek 23.08 – wspomnienie Św. Piusa X, papieża

– sobota 26.08            – uroczystość NMP Częstochowskiej, odpust w Kluszkowcach, suma o godz. 1130.

3. W czwartek 24.08. przypada Uroczystość Odpustowa w naszej parafii. Będziemy dziękować Bogu za dar św. Bartłomieja i prosić o łaskę świadectwa życia na wzór naszego Patrona. Sumę odpustową o godz. 1100 odprawią Srebrni Jubilaci Kapłaństwa. Pozostałe Msze św. będą o godz. 730 po słowacku, o 900 i 1900. Na Zamku o godz. 2000. Na sumę kawalerów prosimy o przygotowanie chorągwi i udział w odpuście w strojach regionalnych. Panny od obrazów przygotują feretrony. Dzieci I Komunijne zapraszamy w strojach komunijnych, jak również dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia na dzwoneczkach. Rodziców bardzo prosimy o pomoc w ubraniu ich w stroje i uczestnictwo razem z nimi w sumie odpustowej. W jednej z modlitw do Św. Bartłomieja wołamy: „Uproś, Patronie nasz, błogosławieństwo dla naszych pól i warsztatów. Obudź ducha pobożności i miłości do Matki Bożej. Spraw swą modlitwą u Boga, abyśmy kochali nasz Kościół, żyli według przykazań i osiągnęli chwałę u Boga”. Niech przygotowanie i przeżycie odpustu pomoże nam doświadczyć orędownictwa Apostoła.

Do odpustu przygotowujemy się poprzez Triduum – od jutra o godz. 1800 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja, różaniec zakończone litanią.

  1. W sobotę 26.08 przypada uroczystość MB Częstochowskiej. Uroczysta Msza św. z odnowieniem Ślubów Jasnogórskich o godz. 800.
  2. Przyszła niedziela na mocy postanowienia papieża Franciszka jest Dniem Dziękczynienia za Świat Stworzony. W odpowiedzi na to zaproszenie będziemy przeżywać nasz parafialny dzień dziękczynienia za plony połączony z odpustem ku czci św. Rozalii. Msza św. dożynkowa przy kaplicy św. Rozalii zostanie odprawiona o godz. 1130. Po Mszy św. zapraszamy na degustację potraw regionalnych i nie tylko. Świętowanie rozpoczniemy o godz. 1100 pochodem strażaków od remizy, przy kościele dołączymy do nich z wieńcem i udamy się do kaplicy św. Rozalii.
  3. Zachęcamy do lektury czasopism: Gość Niedzielny, Niedziela.