Ogłoszenia na XXIII Niedzielę Zwykłą | 10.09.2023 r.

9 września, 20233 MinutyW Ogłoszenia
 1. Razem z całym Kościołem w Polsce przeżywamy radość z beatyfikacji Rodziny Ulmów. Niech nowi błogosławieni będą dla nas nie tylko orędownikami u Boga, ale i przykładem dla każdej z naszych rodzin. Nieszpory o godz. 1730.
  Odpust w Harklowej – suma o godz. 1130.
  W Łapszach Wyżnych dzisiaj Dożynki Gminne połączone z przeglądem orkiestr dętych z naszej gminy. Rozpoczęcie o godz. 1130 na scenie przy boisku sportowym.
  Dziś także rozpoczynamy w Kościele XIII Tydzień Wychowania pod hasłem „Wspólnota słuchająca i ewangelizująca”.
 2. Kalendarz liturgiczny:

– wtorek 12.09 – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi

– środa 13.09 – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła, Nabożeństwo Fatimskie

– czwartek 14.09 – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

– piątek 15.09 – wspomnienie Matki Bożej Bolesnej, patronki naszej kaplicy. Mszy Świętej o godz. 1800, będzie przewodniczył J. Eks. ks. bp Zdzisław Błaszczyk.

– sobota 16.09 – wspomnienie męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa

 1. Rozpoczęcie pracy formacyjnej dla kandydatów do bierzmowania, odbędzie się w poniedziałek 11. września. Kandydaci przychodzą na godz. 1730, trwają na modlitwie różańcowej, Msza św. i krótkie spotkanie w kaplicy. Prosimy o dostosowanie się do zaleceń kandydackich.
 2. W środę 13.09 zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 1800, potem różaniec fatimski z procesją Eucharystyczną i figurą MB Fatimskiej wokół kościoła (przynieście świece). Wspólnotę Matek w Modlitwie prosimy o oprawę liturgiczną Mszy św. i niesienie figury MB Fatimskiej.
 3. W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Drogę Krzyżową w intencji rodzin, którą odprawimy wokół kościoła. Msza św. na Zamku zostanie odprawiona o godz. 1700.
 4. W przyszłą niedzielę odbędzie się 30. Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej pod hasłem Miłość, która jest gotowa oddać życie, nie zginie. Rozpoczęcie o godz. 900 drogą krzyżową od Piłata. O godz. 1130 Mszę św. odprawi nasz metropolita abp Marek Jędraszewski. Zachęcamy do udziału.
  Natomiast tych, którzy zostaną w parafii zapraszamy na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu w naszym kościele w intencji naszych rodzin. Rozpoczniemy po sumie. Zakończenie przed Mszą św. wieczorną.
 5. Spotkania formacyjne: poniedziałek o 1645 ministranci, po Mszy św. rodzice dzieci I Komunijnych i Wspólnota Światło Słowa, wtorek – chór, sobota – Mały Apostoł o godz. 1530 i schola.
 6. Sołtys Niedzicy i Wójt Gminy zapraszają wszystkich mieszkańców naszej wsi na zebranie wiejskie, które odbędzie się w piątek (15.09) po Mszy św. wieczornej (ok. godz. 1900) w GOK-u. Temat przewodni – fundusz sołecki.
 7. Ekomuzeum Dziedziny Dunajca, serdecznie zaprasza na I Festiwal Trzech Regionów: Pienin, Spisza i Podhala w Ekomuzuem Dziedziny Dunajca, który odbędzie się w przyszłą niedzielę na Polanie Sosny w Niedzicy.