Ogłoszenia na XXIV Niedzielę Zwykłą | 17.09.2023 r.

17 września, 20233 MinutyW Ogłoszenia
  1. Rodziny naszej Archidiecezji pielgrzymują do Kalwarii Zebrzydowskiej. Prosimy o modlitewną łączność z nimi również w czasie adoracji popołudniowej w naszym kościele.
     Nieszpory o godz. 1730.
    Po Mszy św. o godz. 1015 odbędzie się zebranie wiejskie w remizie OSP w Niedzicy – Zamku. Pan Sołtys wraz z Radą i panem Wójtem gorąco zapraszają.
    Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Ofiara na tacę i w kopertach przeznaczone są na cele inwestycyjne w naszej parafii. Bóg zapłać! Panowie z Rady Parafialnej czekają na zainteresowanych w salce katechetycznej od godz. 1700.
    Na Polanie Sosny przez cały dzień odbywa się I Festiwal Trzech Regionów: Pienin, Spisza i Podhala.
  1. Kalendarz liturgiczny:

– poniedziałek 18.09 – święto Św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży

– wtorek 19.09           -wspomnienie MB Saletyńskiej.
Odpust w Łapszach Wyżnych – suma o 1100

– środa 20.09             – wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy

– czwartek 21.09       – Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

– sobota 23.09            – wspomnienie św. ojca Pio z Pietrelciny, kapłana

3. W przyszłą niedzielę z okazji Św. Michała Archanioła zostanie odprawiona Msza św. o godz. 1100 przy kaplicy ku jego czci. Nie będzie Mszy św. o 1015 i 1130. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich parafian. Po Mszy św. będzie można bezpłatnie nawiedzić park miniatur i wesprzeć ofiarą chorą Kamilkę Gil. W tym dniu także odpust w Dębnie. Suma o godz. 1130.

4. Nabożeństwa: w poniedziałek po Mszy św. adoracja grupy modlitewnej Światło Słowa Bożego w środę adoracja Matek w modlitwie. Zapraszamy.

5. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Markowej, Leżajska, Łańcuta, Miejsca Piastowego, Jaślisk i Dukli w dniach 7 i 8.10. Koszt całej pielgrzymki to 250 zł (transport, nocleg i wyżywienie). Zapisy w zakrystii.

6. Urząd Gminy: a) informuje, że w dniach 18 i 19.09 o godz. 1200 w Łapszance i we Frydmanie odbędą się spotkania informacyjne dla mieszkańców naszej gminy dotyczące zapobiegania przemocy domowej, przeciwdziałania przyczynom przestępczości oraz terapii uzależnień. Szczegółowy program znajduje się na stronie internetowej Urzędu Gminy.
b) węgiel kamienny groszek dostępny jest w nowej niższej cenie 1600 zł za tonę.

7. Spotkania formacyjne: wtorek – chór, sobota – Mały Apostoł o godz. 1530 i schola.