Ogłoszenia na XXVII Niedzielę Zwykłą | 8.10.2023 r.

7 października, 20233 MinutyW Ogłoszenia
 1. Przez cały październik codziennie o godz. 1730 zapraszamy na różaniec, na Zamku o 1630.
  Nasi parafianie pielgrzymują do świętych miejsc ziemi podkarpackiej. Polecajmy ich w modlitwie.
 1. Kalendarz liturgiczny:

– poniedziałek 9.10   – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa
– środa 11.10             – wspomnienie św. Jana XXIII, papieża
– czwartek 12.10       – wspomnienie bł. Jana Beyzyma, kapłana
– piątek 13.10            – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana
– sobota 14.10            – wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy. W tym dniu
w sposób szczególny pamiętajmy o naszych nauczycielach.

 1. W najbliższy piątek zakończymy Nabożeństwa Fatimskie odprawiane w tym roku w naszym kościele. Zapraszamy na godz. 1800. Najpierw Msza św., potem różaniec fatimski i ostatnia procesja z figurą MB Fatimskiej wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec.
 2. Różaniec poprowadzą:
 • Poniedziałek – Wspólnota Światło Słowa
 • Wtorek – Klasa VIII
 • Środa – Klasa VII
 • Czwartek – Klasa VIa
 • Piątek – Nabożeństwo Fatimskie
 • Sobota – Klasa VIb
 • Niedziela – Klasa Va
 1. Spotkania formacyjne: poniedziałek – Klasa VIII i Wspólnota Światło Słowa, wtorek – chór, środa – Matki w Modlitwie, sobota – Mały Apostoł o godz. 1530 i schola.
 2. W związku z wyborami do Sejmu RP, Senatu RP oraz referendum, zarządzonymi na dzień 15 października 2023 r., Wójt Gminy Łapsze Niżne zwraca się z prośbą, aby osoby udające się w tym dniu do lokalu wyborczego w celu oddania głosu zabrały z sobą dokument tożsamości ze zdjęciem (może to być np. dowód osobisty, paszport, prawo jazdy), na podstawie którego komisja będzie mogła ustalić tożsamość wyborcy. Wójt Gminy Łapsze Niżne informuje, że w związku z brakiem zgłoszeń wyborców niepełnosprawnych i powyżej 60 roku do skorzystania z bezpłatnego transportu do lokali wyborczych, bezpłatny transport w dniu wyborów nie będzie funkcjonował. Jednak w celu zapewnienia jak najszerszego udziału w procesie głosowania wyborcom, którzy mają problem z poruszaniem się lub samodzielnym dotarciem do właściwego lokalu wyborczego,  gmina zapewni pomoc w formie transportu. W tym celu należy zgłosić się do urzędu gminy do dnia 10 października 2023 r. (tj. do wtorku), podając imię i nazwisko wyborcy, miejsce zamieszkania, numer telefonu do kontaktu. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie gminy.”
 3. Od poniedziałku domy w Niedzicy będzie nawiedzał kominiarz w celu okresowego obowiązkowego przeglądu i czyszczenia przewodów kominowych, spalinowych, dymowych i wentylacyjnych.