Ogłoszenia na Rocznicę Poświęcenia Kościoła | 29.10.2023 r.

29 października, 20234 MinutyW Ogłoszenia
  1. Obchodzimy Rocznicę Poświęcenia Kościoła. Dziękujemy Bogu za to miejsce – znak wiary naszych ojców i naszej. Po sumie będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odśpiewamy uroczyste Te Deum, dziękując Panu Bogu za nasz kościół. Dzisiaj z okazji zakończenia Tygodnia Misyjnego zbieramy ofiary do puszek na pomoc misjonarzom. Bóg zapłać!
  1. Jutro o godz. 1730 przedostatni w tym roku różaniec, na Zamku o 1630. Natomiast we wtorek zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież na Orszak Świętych. O godz. 1630 odmówimy ostatni w tym październiku różaniec, potem Msza św. i przemarsz orszaku na cmentarz, gdzie zakończymy nasze nabożeństwo modlitwą za zmarłych. Rodziców prosimy o pomoc w zorganizowaniu strojów i ubranie swoich pociech. Niech to będzie również wyraz naszej wiary w świętych obcowanie. Na Zamku różaniec o 1830 i potem Msza św.
  2. W środę – 1 listopada – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH  ŚWIĘTYCH.  Dzień wielkiego dziękczynienia Bogu za wszystkich zbawionych. W naszym zwyczaju i pobożności dzień ten związany jest z nawiedzinami grobów naszych zmarłych. Niech atmosfera modlitwy i powagi towarzyszy nam wszędzie gdziekolwiek się udamy.

Msze święte jak w niedzielę. O godz. 930 na cmentarzu w Niedzicy – Zamku modlitwy za zmarłych, a o godz. 1000 Msza św. Natomiast w Niedzicy o godz. 1130 Msza św. na cmentarzu i bezpośrednio po Mszy św. procesja po cmentarzu i modlitwy z wypominkami. Składka na cmentarzu, zbierana przez Radę Parafialną, przeznaczona na sfinansowanie nagłośnienia i namiotu. Po Mszy św. o godz. 1800 zapraszamy na wspólny różaniec na cmentarzu. Kandydaci do bierzmowania przynoszą indeksy.

  1. W czwartek, 2 listopada, WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCHDzień Zaduszny. W tym dniu polecamy Miłosiernemu Bogu wszystkich, którzy odeszli do wieczności. Naszą modlitwą, refleksją i nawiedzinami grobów wyrażamy wiarę w życie wieczne. Msze św.: 730 (po słowacku), 900, o 1015 na Zamku, o 1500 i o 1800. Przed każdą Mszą św. modlitwy z wypominkami. Taca przeznaczona na dzieła charytatywne.
  2. Od 1 do 8. listopada można zyskać odpust zupełny. Warunkami są: stan łaski uświęcającej, Komunia św., modlitwa; „Ojcze nasz”, „Wierzę” i w intencjach Ojca św. 1. i 2. listopada należy pobożnie nawiedzić świątynię, a od 1 do 8 listopada cmentarz. Odpust ten może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące.
  3. Przez miesiąc listopad (do niedzieli Chrystusa Króla) zapraszamy na różaniec z wypominkami o godz. 1725, oraz rano o godz. 645. Bardzo dziękujemy za złożone przy tej okazji ofiary. Bóg zapłać!
  4. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz. 1700 Godzina Święta (poprowadzi Róża Ukoronowania NMP). Nabożeństwo do NSPJ w piątek o godz. 630 i 1700. Nawiedziny chorych: ks. proboszcz po Mszy św. porannej, natomiast ks. Andrzej w sobotę po Mszy św. porannej. W sobotę Nabożeństwo I Sobotnie rano o godz. 700. Codziennie zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty od godz. 1700.
  5. Przy cmentarzu stoi kontener na śmieci z cmentarza. W imieniu odpowiedzialnych za czystość na cmentarzu bardzo prosimy o wrzucanie śmieci do kosza. Bardzo dziękujemy wszystkim za to, że dbacie o porządek także obok kontenerów.