Ogłoszenia na Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata | 26.11.2023 r.

25 listopada, 20232 MinutyW Ogłoszenia
 1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Niech Jego panowanie będzie panowaniem bez końca, także w naszych rodzinach, parafii, Ojczyźnie i świecie.

Nieszpory o godz. 1730.

 1. Kalendarz liturgiczny:

czwartek 30.11 – Święto Św. Andrzeja, apostoła

 1. W sobotę w kaplicy w Niedzicy – Zamku odpust ku czci Św. Andrzeja Apostoła – suma o 1100 zostanie odprawiona przez Srebrnego Jubilata ks. Jacka Pierwołę, proboszcza parafii Św. Jana Kantego w Krakowie. Bardzo prosimy o udział we Mszy św. w strojach regionalnych, mundurach strażackich, byśmy jak najgodniej przeżyli nasz odpust.
 2. W tym tygodniu przypadają: I piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz. 1700 Godzina Święta (poprowadzi Róża MB Łaskawej). Nabożeństwo do NSPJ w piątek o godz. 630 i 1700. Nawiedziny chorych: ks. Andrzej w poniedziałek od godz. 1300, a ks. proboszcz w piątek po Mszy św. porannej. W sobotę Nabożeństwo I Sobotnie rano o godz. 700. Codziennie zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty od godz. 1700.
 3. Bierzmowani: poniedziałek klasa VIII, wtorek – klasa VI i VII.
 4. Grupy dorosłych: a) Światło Słowa w poniedziałek, b) chór we wtorek c) Matki w Modlitwie w środę.
 5. Dziś do grona Służby Liturgicznej Ołtarza zostali przyjęcie nowi kandydaci na ministrantów. Bardzo cieszymy się z tego faktu i polecamy ich waszej modlitwie. Chętnych do służby chłopców zapraszamy na zbiórkę w każdy poniedziałek o godz. 1645.
 6. Z okazji Dnia Ubogich zebraliśmy ofiarę na ten cel w wysokości 2000 zł i 15 €. Serdeczne Bóg zapłać.
 7. Prosimy o zrobienie porządku na cmentarzu. Jest jeszcze kontener i po jego zapełnieniu zostanie wywieziony. Dziękujemy za zrozumienie. Prosimy także o szanowanie pompy, która jest na cmentarzu (dziś już zamknięta). Od początku jest to już trzecia.
 8. Są jeszcze wolne intencje na grudzień. Chętnych prosimy o kontakt.
 9. Zachęcamy do lektury czasopism: Gość Niedzielny, Niedziela, Staś.