Ogłoszenia na III Niedzielę Adwentu “Gaudete” | 17.12.2023 r.

16 grudnia, 20233 MinutyW Ogłoszenia
  1. Niedziela dzisiejsza nosi nazwę Gaudete – „Radujcie się!”. Nazwa ma swoje źródło w Biblii, w znanym nam tekście świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”.

 Nieszpory adwentowe o godz. 1730.

Rozpoczęliśmy czas świętych rekolekcji. Po sumie zapraszamy do adroracji Chrystusa Eucharystycznego, aż do Mszy św. wieczornej. O godz. 1730 zapraszamy szczególnie młodych na wspólną modlitwę Nieszporów i Mszę św. z nauką dla nich.

Prosimy o zapoznanie się programem. Jutro od godz. 1000 odwiedziny chorych – rejon ks. Andrzeja, natomiast we wtorek ks. proboszcza.

We wtorek dzień spowiedzi od godz. 1400 do 1700 (z przerwą od 1500 do 1530).

Również we wtorek w czasie każdej Mszy św. ofiarą na tacę będziemy mogli wyrazić wdzięczność naszemu ks. rekolekcjoniście. Bóg zapłać.

Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Ofiara na tacę i składka w kopertach na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Rada oczekuje zainteresowanych w salce katechetycznej od godz. 1700. Bóg zapłać za ofiarę.

Zachęcamy do nabywana świec Caritasu na stół wigilijny. Zadbajmy o to, by również w taki sposób pomyśleć o tych, którym jest jeszcze trudniej niż nam. Zapraszamy i Bóg zapłać za każdą ofiarę..

Roraty codziennie o godz. 600. Pół godziny wcześniej będą śpiewane godzinki. Po roratach dzieci zapraszamy do salki na słodką bułkę i kakao. Na Roraty bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich: dzieci wraz z dorosłymi.

  1. We wtorek prosimy młodzież o pomoc w przywiezieniu choinek do kościoła.
  2. W środę Matki w modlitwie zapraszają na wieczorną Mszę św. a po niej na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji dzieci.
  3. W sobotę ostatnie w tym roku roraty o godz. 600.
  4. Przyszła niedziela jest ostatnią niedzielą adwentową, a zarazem jest to Wigilia Świąt Bożego Narodzenia. Do południa Msze św. jak w każdą niedzielę (bez wieczornej). W krzątaninie przedświątecznej nie traćmy skupienia, a zasiadając do stołu wigilijnego zachowujmy zwyczaje naszej chrześcijańskiej tradycji: wspólna modlitwa, śpiew kolęd i łamanie się opłatkiem wraz ze składaniem życzeń. Po Pasterce zapraszamy do odwiedzenia żywej szopki w naszym parku i do kolędowania wraz z naszą spiską muzyką. W Boże Narodzenie po każdej Mszy św. Jeśli ktoś może nam użyczyć zwierząt do szopki prosimy o kontakt.
  5. BOŻE NARODZENIE rozpoczniemy świętować PASTERKĄ na Zamku o godz. 2200, w kościele parafialnym o północy. Składka z Pasterki na fundusz „SOS” – troski o ochronę dzieci poczętych.