Ogłoszenia na Niedzielę Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa | 31 grudnia 2023 r.

31 grudnia, 20232 MinutyW Ogłoszenia
  1. Przeżywamy Święto Najświętszej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Na Sumie o godz. 1130 razem z jubilatami 50. lub 25. – lecia małżeństwa dziękujemy za miniony czas ich szczęścia małżeńskiego. Jest to również zakończenie „Starego Roku”. W czasie każdej Mszy św. dziękujemy za mijający rok, przepraszamy za nie do końca wykorzystany dar czasu i z nadzieją będziemy spoglądać w przyszłość. Na Nieszpory i Mszę św. wieczorną zapraszamy szczególnie rodziny, które w minionym roku straciły bliskie im osoby.
  2. Kalendarz liturgiczny:

– wtorek 2.01             – wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła
– środa 3.01               – wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus
– niedziela 7.01          – niedziela Chrztu Pańskiego

3. W poniedziałek – 1 stycznia – Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Nadzieję nowego czasu rozpoczynamy od wołania o pokój w ramach 57. Światowego Dnia Pokoju. Msze św. jak w niedzielę

4. W sobotę 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Dzień szczególnej modlitwy w intencji misji. Msze św. jak w niedzielę. W czasie każdej Mszy poświęcimy kredę i kadzidło. Na Mszę św. o godz. 1130 zapraszamy dzieci poprzebierane w stroje królewskie, a po Mszy św. organizujemy pochód królewski do naszej Żywej Szopki. Młodzież będzie również kolędować dla misji.

5. Od piątku do niedzieli zapraszamy również do nawiedzania naszej Żywej Szopki, szczególnie po Mszy św.

6. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z Sakramentu Pokuty można skorzystać przed Mszą św. wieczorną. Nabożeństwo powołaniowe w czwartek o godz. 1700 (poprowadzi Róża Św. Maksymiliana). W piątek Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 630 i 1700. Odwiedziny chorych – ks. Andrzej we wtorek od 1300, ks. proboszcz w piątek po Mszy św. porannej.

7. W środę zakończenie kolędy na ul. Nadwodniej i Krótkiej. Msza św. o 730 i potem kolędujemy. W przyszłą niedzielę w kopertach będzie można złożyć ofiarę za kolędę dla księdza i ministrantów. Bóg zapłać!

8. Agent ubezpieczeniowy PZU przypomina wszystkim rolnikom o obowiązku ubezpieczenia budynków mieszkalnych i gospodarczych na rok 2024. W Niedzicy odbierać będzie należności u p. sołtysa we wtorki: 2, 16 i 30 stycznia w godz. 900 – 1400.