Ogłoszenia na Niedzielę Chrztu Pańskiego | 7 stycznia 2024 r.

7 stycznia, 20242 MinutyW Ogłoszenia
  1. Dzisiaj dziękujemy Bogu za każdy dar wynikający z sakramentu chrztu świętego. W czasie każdej Mszy św. w sposób szczególny modlimy się za dzieci ochrzczone w minionym roku, ich rodziców i chrzestnych. Kończy się okres Świąt Bożego Narodzenia. Od jutra w liturgii przeżywamy okres zwykły.
  1. Zakończyliśmy kolędę. Dzisiaj można złożyć ofiarę za kolędę do skrzynek rady parafialnej, ministrantom do koszyczków przy wyjściu. Bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie, rozmowę i ofiarę złożoną dzisiaj.
  2. Skończył się czas Bożego Narodzenia. Bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, za kolędy, za ubranie w stroje królewskie i udział w Orszaku Trzech Króli, za świadectwo wiary i ofiary złożone przy tej okazji, za żywienie zwierząt w Żywej Szopce. Niech Nowonarodzony Chrystus będzie naszym Światłem przez cały obecny rok.
  3. Od 13 do 20 stycznia przy naszej Parafii będzie można obejrzeć wystawę plenerową, która opowiada o życiu i działalności Heleny Kmieć, wolontariuszki misyjnej która została zamordowana w Boliwii. W najbliższą niedzielę na wszystkich mszach będziemy gości przedstawicielkę Fundacji ,która powie świadectwo i przybliży nam postać tej wyjątkowej misjonarki. Po Mszach świętych na przygotowanym kiermaszu będzie można nabyć publikacje o śp. Helenie oraz pamiątki z misji, które stanowią cegiełkę na program stypendialny dla najbardziej potrzebujących dzieci w krajach Trzeciego Świata.
  4. W najbliższą sobotę Msza św. będzie tylko rano. Po południu zapraszamy na jasełka w wykonaniu naszych dzieci. Rozpoczęcie w kościele o godz. 1700.
  5. W przyszłą niedzielę nasza niedzicka orkiestra młodzieżowa wraz z orkiestrą z Łapsz Wyżnych zaprasza na wspólne kolędowanie. Rozpoczniemy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500, a potem przedstawią się nam nasi muzykanci. Po koncercie będzie ich można wesprzeć ofiarą, która będzie przeznaczona na zakup nowych instrumentów oraz na wspólny wyjazd integracyjny w czasie wakacji. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału.
  6. Również w przyszłą niedzielę po sumie we Frydmanie odbędzie się kameralny koncert kolęd tradycyjnych w wykonaniu Agnieszki Banaś i Romana Wierciocha. Taki sam koncert będzie również w Kacwinie w niedzielę 21.01.
  7. W najbliższy piątek o godz. 1800 w GOK-u w Niedzicy będzie spotkanie w sprawie dotacji na wymianę systemów grzewczych. Więcej informacji w gablocie ogłoszeń.