Ogłoszenia na II Niedzielę Zwykłą | 14 stycznia 2023

12 stycznia, 20242 MinutyW Ogłoszenia
 1. Do soboty przy naszym kościele jest zainstalowana wystawa plenerowa opowiadająca o życiu i działalności Helenki Kmieć, wolontariuszki misyjnej zamordowanej w Boliwii. Gościmy również przedstawicielkę fundacji dającej świadectwo o jej życiu. Po Mszy św. ofiarą do puszek można wesprzeć to dzieło. W kaplicy przedpogrzebowej można nabyć pamiątki z misji. Bóg zapłać za każdą ofiarę!
  Również dzisiaj w czasie Mszy św. o godz. 1130 będziemy gościć pszczelarzy z naszej okolicy. Razem z nami modlą się o dobry sezon dla swoich pszczół.
  O godz. 1500 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego a po niej na wspólne kolędowanie z naszą niedzicką orkiestrą młodzieżową wraz z orkiestrą z Łapsz Wyżnych. Po koncercie będzie ich można wesprzeć ofiarą, która będzie przeznaczona na zakup nowych instrumentów oraz na wspólny wyjazd integracyjny w czasie wakacji. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału.
 2. Kalendarz liturgiczny:
  – środa 17.01 – wspomnienie św. Antoniego, opata
  – piątek 19.01 – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
  – niedziela 21.01 – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. W tym dniu pamiętajmy szczególnie o naszych babciach i dziadkach
 3. Od 18 do 24 stycznia przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Będziesz miłował Pana, swego Boga…, a swego bliźniego jak siebie samego” (Łk 10,27).
 4. Spotkania:

– poniedziałek – bierzmowani kl. VIII oraz Wspólnota Światło Słowa,

– wtorek – bierzmowani kl. VI i VII,

– sobota – Mały Apostoł o 1530.

5. We wtorek o godz. 1730Nabożeństwo do Św. Jana Pawła II, w środę po Mszy św. adoracja Matek w Modlitwie połączona z Nowenną do MB Bolesnej.

6. Wspólnota wspólnot zaprasza na Niedzickie Uwielbienie – w piątek po Mszy Świętej wieczornej.  Dołącz do nas w głębokim przeżywaniu wiary i wspólnym śpiewie na Wieczorze Uwielbienia. Będzie to czas pełen refleksji, modlitwy i wspólnoty. Szczególne zaproszenie kierujemy do młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

7. Zgodnie z postanowieniem papieża Franciszka przyszłą niedzielę będziemy przeżywać jako czas dziękczynienia za Słowo Boże.