Ogłoszenia na III Niedzielę Zwykłą – Słowa Bożego | 21 stycznia 2024 r.

21 stycznia, 20242 MinutyW Ogłoszenia
 1. Serdecznie pozdrawiamy wypoczywających pośród nas: dzieci, młodzież wraz z rodzicami i wychowawcami i życzymy wam dobrej pogody i radości z wolnych dni.

Dzisiejsza niedziela w całym Kościele jest przeżywana jako czas dziękczynienia za Słowo Boże. Starajmy się w tych dniach częściej sięgać do księgi Pisma Świętego. Przed każdą Mszą św. jest czytana Księga Tobiasza. Zachęcamy do słuchania.

O godz. 1400 zapraszamy wszystkie babcie i dziadków na jasełka w wykonaniu waszych dzieci i wnuków. Bardzo prosimy o pomoc w dotarciu na to spotkanie wszystkich zaproszonych gości.

Do czwartku można zwiedzać wystawę o wolontariuszce Helence Kmieć. Zachęcamy!

W Polsce zgodnie ze zwyczajem i zgodą biskupów kolędy śpiewamy do Święta Ofiarowania Pańskiego (MB Gromnicznej). Zachęcamy również do udziału w codziennej Mszy św.

Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Ofiara na tacę i w kopertach przeznaczone są na cele inwestycyjne w naszej parafii. Bóg zapłać! Rada Parafialna oczekuje na zainteresowanych w salce katechetycznej od godz. 1700.

 1. Kalendarz liturgiczny:
  – środa 24.01 – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła
  – czwartek 25.01    – Święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła
  – piątek 26.01         – wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa
 1. Spotkania:

– poniedziałek         – bierzmowani kl. VIII oraz Wspólnota Światło Słowa,

– środa                    – Matki w Modlitwie

– piątek                  – młodzież

– sobota                  – Mały Apostoł o 1530 i schola

 1. W przyszłą niedzielę zaczynamy Nabożeństwo 40. Godzinne przed rozpoczęciem Wielkiego Postu. Zapraszamy, by przynajmniej przez chwilę uklęknąć przed Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie. W najbliższą niedzielę adorację poprowadzą:

– 1300-1400 – Wspólnota Matki w Modlitwie

– 1400-1500 – Wspólnota Światło Słowa

– 1500-1600 – kl. 0 – V

– 1600-1700 – kl. VI – VIII

 1. Zarząd Wspólnoty Urbarialnej informuje, że w najbliższą sobotę (27.01) o godz. 1700 w GOK-u odbędzie się ogólne zwyczajne zebranie udziałowców. W przypadku braku wymaganego kworum termin kolejnego zebrania zostanie wyznaczony za dwa tygodnie.