Ogłoszenia na IV Niedzielę Zwykłą | 28 stycznia 2024 r.

27 stycznia, 20244 MinutyW Ogłoszenia
 1. Serdecznie pozdrawiamy wypoczywających pośród nas: dzieci, młodzież wraz z rodzicami i wychowawcami i życzymy wam dobrej pogody i radości z wolnych dni.
  O godz. 1730 zapraszamy na Nieszpory.
  Dzisiaj rozpoczynamy Nabożeństwo Czterdziestogodzinne przed rozpoczęciem Wielkiego Postu. Zapraszamy, by przynajmniej przez chwilę uklęknąć przed Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie. Adorację poprowadzą:

– 1300-1400 – Wspólnota Matki w Modlitwie

– 1400-1500 – Wspólnota Światło Słowa

– 1500-1600 – kl. 0 – V

– 1600-1700 – kl. VI – VIII

 1. Kalendarz liturgiczny:

– środa 31.01- wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana

– sobota 3.02 – wspomnienie świętego Błażeja, biskupa i męczennika. Po Mszy św. poświęcenie jabłek i podwiązywanie gardeł

 1. W piątek 2.02. będziemy przeżywać Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. jak w niedzielę. Na każdej Mszy św. święcimy gromnice i w procesji z zapalonymi świecami do naszych domów wyrażamy naszą wdzięczność Bogu za dar Chrystusa, który jest naszym Światłem. Poświęcone świece – gromnice – przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, niech nam przypominają o Jezusie – Światłości Narodów. Piątkowe Święto to również dzień modlitw w intencji życia konsekrowanego – błagajmy o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. Ofiara z procesji i na tacę w czasie każdej Mszy św. jest przeznaczona na wsparcie zakonów klauzurowych. Bóg zapłać za każdą pomoc. W zakrystii można się zaopatrzyć w gromnice. W czasie Mszy św. o godz. 1800 zostaną poświęcone i rozdane świece dzieciom z kl. III. Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.

 1. Kończy się czas świąteczny. W sobotę o godz. 900 zapraszamy chętnych do pomocy przy rozbieraniu dekoracji. Bóg zapłać!

 2. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek o godz. 1700 Godzina Święta (poprowadzi Róża Św. Barbary), I piątek Nabożeństwo do NSPJ o godz. 1700. Nabożeństwo I Sobotnie rozpoczniemy Mszą św. o godz. 700, a potem adoracja i różaniec. Z Sakramentu Pokuty można skorzystać codziennie od godz. 1700: poniedziałek – szkoła podstawowa, wtorek – młodzież ze szkół średnich i dorośli,. Nawiedziny chorych z Komunią Św. we wtorek od godz.1330.

 3. W przyszłą niedzielę Nabożeństwo 40. Godzinne poprowadzą:

– 1300-1400 – Róże: MB Wniebowziętej i MB Jaworzyńskiej

– 1400-1500 – Róże: MB Niepokalanie Poczętej i MB Częstochowskiej

– 1500-1600 – Róże: MB Różańcowej i MB Ludźmierskiej

– 1600-1700 – Róże: MB Nieustającej Pomocy, MB Fatimskiej i św. Dominika

 1. Spotkania:

– poniedziałek – bierzmowani kl. VI – VIII (nieobecni na adoracji w niedzielę)

– środa – Matki w Modlitwie

 1. W poniedziałek Światło Słowa zaprasza na Mszę św. i adorację Najświętszą Sakramentu z Szatą Jezusa.

 2. W imieniu organizatorów pragniemy bardzo gorąco podziękować dzieciom i młodzieży za wystawione w minioną niedzielę jasełka dla naszych seniorów. Bóg zapłać również tym, którzy przyszli i zechcieli z nami świętować swój dzień.

 3. Od piątku do niedzieli zapraszają na 34. Śpiskie Zwyki: w piątek o godz. 1000 w Zamku, w sobotę i niedzielę w GOK-u od godz. 1200. Program w gablotach i w internecie. Zapraszamy.