I Niedziela Wielkiego Postu | 18 lutego 2024 r.

17 lutego, 20242 MinutyW Ogłoszenia
  1. Przeżywamy czas Wielkiego Postu. Niech będzie on dla nas, ludzi wierzących, okazją do przemiany i nawrócenia. Jakże niewiele nieraz potrzeba, aby powagę tego świętego czasu pokuty i modlitwy zakłócić. Miejmy więc oczy otwarte i wyczulone sumienia na głos Boga.

Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o godz. 1500, w Niedzicy Zamku po Mszy św. o godz.1015.

Dzisiaj po każdej Mszy św. zbieramy ofiary do puszek na Centrum Jana Pawła II w Krakowie. Bóg zapłać!

Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Ofiara na tacę i w kopertach przeznaczone są na cele inwestycyjne w naszej parafii. Bóg zapłać! Rada Parafialna oczekuje na zainteresowanych w salce katechetycznej od godz. 1700.

2. Kalendarz liturgiczny:

– czwartek 22.02       – Święto Katedry Św. Piotra, apostoła

– piątek 23.02            – wspomnienie św. Polikarpa, biskupa

3. W piątek zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej: o godz. 630, o 1500 dla dzieci szkolnych (kl. IV), o 1700 dla młodzieży i dorosłych (kl. VII) a o 1730 Msza Św. Na Zamku o 1830 Droga Krzyżowa i potem Msza św.

4. Przyszła niedziela to Ad gentes – dzień modlitwy i pomocy misjonarzom. Po każdej Mszy św. będziemy zbierać ofiary do puszek przeznaczone na ten cel. Bóg zapłać.

5. W dniach 2-6.04 organizujemy pielgrzymkę do Wilna, Szawli oraz Wigier i Białegostoku. Koszt 1200 zł i 250 Euro. Szczegółowy program do pobrania tutaj, a zapisy w zakrystii.

6. Zachęcamy do lektury czasopism: Gość Niedzielny, Niedziela, Staś, Rycerz Niepokalanej.