II Niedziela Wielkiego Postu | 25 lutego 2024 r.

25 lutego, 20243 MinutyW Ogłoszenia

Przeżywamy czas Wielkiego Postu. Niech będzie on dla nas, ludzi wierzących, okazją do przemiany i nawrócenia. Jakże niewiele nieraz potrzeba, aby powagę tego świętego czasu pokuty i modlitwy zakłócić. Miejmy więc oczy otwarte i wyczulone sumienia na głos Boga.

Dzisiejsza niedziela to Ad gentes – dzień modlitwy i pomocy misjonarzom. Po każdej Mszy św. zbieramy ofiary do puszek przeznaczone na ten cel. Bóg zapłać.

Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 1500, w Niedzicy-Zamku po Mszy św. o godz.1015. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

W piątek zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej: o godz. 630, o 1500 dla dzieci szkolnych (kl. II), o 1700 dla młodzieży i dorosłych (kl. VI) a o 1730 Msza Św.

Na Zamku o 1830 Droga Krzyżowa i potem Msza św.

  1. W poniedziałek na Mszę św. i adorację Najświętszego Sakramentu zaprasza wspólnota Światło Słowa.
  2. W tym tygodniu przypadają: I piątek i sobota miesiąca. Nawiedziny chorych z Komunią Św. we wtorek od godz. 1330. W czwartek o godz. 1700 Godzina Święta (poprowadzi Róża Św. Anny),  Nabożeństwo I Sobotnie rozpoczniemy Mszą św. o godz. 700, a potem adoracja i różaniec. Z Sakramentu Pokuty można skorzystać codziennie od godz. 1700: poniedziałek – szkoła podstawowa, wtorek – młodzież ze szkół średnich i dorośli, środa i czwartek – dorośli, na Zamku w czwartek.
  1. W minioną niedzielę na Centrum Jana Pawła II zebraliśmy 1989,76 zł Bóg zapłać!
  2. W dniach 2-6.04 organizujemy pielgrzymkę do Wilna, Szawli oraz Wigier i Białegostoku. Koszt 1200 zł i 250 Euro. Program tutaj, a zapisy w zakrystii.
  3. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę samolotową szlakiem sanktuariów maryjnych Hiszpanii, Andory i Francji w dniach od 20 – 27 września. Szczegóły na stronie internetowej /TUTAJ/ lub w gablocie, zapisy u księdza Andrzeja.
  4. Urząd Gminy Łapsze Niżne ogłasza spotkanie informacyjne na temat możliwości otrzymania dotacji do ociepleń domów oraz wymiany pieców w ramach nowego programu czyste powietrze. W Niedzicy w czwartek (29.02) o godz. 1800 w GOK-u, a na Zamku w piątek (1.03) o godz. 1800 w remizie OSP.
  5. Bardzo biedna rodzina z Sułkowic k. Andrychowa prosi o pomoc w odbudowie spalonego domu. Jeśli będą chętni do pomocy materialnej to w najbliższą niedzielę po każdej Mszy św. będzie ich można wesprzeć. Bóg zapłać!