IV NIedziela Wielkiego Postu | 10 marca 2024 r.

9 marca, 20242 MinutyW Ogłoszenia
 1. Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych.
  W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 1500, w Niedzicy-Zamku po Mszy św. o godz.1015. W czasie Gorzkich Żali zbieramy ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.

Po każdej Mszy św. można nabywać baranki wielkanocne i paschaliki na Wigilię Paschalną. Ofiara przynajmniej 12 zł.

 1. W piątek zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej: o godz. 630, o 1500 dla dzieci szkolnych (kl. III), o 1700 dla młodzieży i dorosłych (kl. VII) a o 1730 Msza Św.

Na Zamku o 1830 Droga Krzyżowa i potem Msza św.

 1. Spotkania: Światło Słowa – poniedziałek, bierzmowani kl. VIII – wtorek, Matki w Modlitwie – środa, młodzież – piątek, Mały Apostoł – sobota 1530.
 2. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na spotkanie w najbliższy piątek po Drodze Krzyżowej o godz. 1500.
 3. Wręczenie książeczek dla dzieci pierwszokomunijnych w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 900
 4. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Program wywieszony w gablocie ogłoszeń i w gazetce. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji i rekolekcjonisty ks. Macieja Dąbrowskiego. Zwracamy uwagę na nauki stanowe w niedzielę i Drogę Krzyżową ulicami Niedzicy – po wieczornej Mszy świętej.
 5. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę samolotową śladami sanktuarium Maryjnych Francji, Andory i Hiszpanii w dniach 20-27.09. 2024. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii /TUTAJ/, zapisy w kancelarii lub u Ks. Andrzeja.
 6. Sołtys wsi Niedzica wraz z Radą Sołecką i Panem Wójtem zapraszają na zebranie wiejskie w najbliższy piątek (15.03) po Mszy św. wieczornej (ok. 1900) do GOK-u. Zebranie na każdy temat.
 7. Podobnie Sołtys wsi Niedzica-Zamek wraz z Radą Sołecką i Panem Wójtem zapraszają na zebranie wiejskie w najbliższą niedzielę o 13.00 do remizy OSP na Zamku.