Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkiego Postu | 17 marca 2024 r.

17 marca, 20243 MinutyW Ogłoszenia
  1. Rozpoczęliśmy czas świętych rekolekcji. Bardzo prosimy o zapoznanie się z programem. Tak sobie ułóżmy czas tego tygodnia, by jak najwięcej skorzystać z łaski rekolekcji. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji i naszego rekolekcjonisty ks. Macieja Dąbrowskiego.

Po Mszy św. o godz. 1130 nauka stanowa dla mężczyzn, a po Gorzkich Żalach dla kobiet.

Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami Niedzicy. Prosimy o zabranie zniczy.

Gorzkie Żale o godz. 1500, w Niedzicy-Zamku po Mszy św. o godz.1015.

Po każdej Mszy św. można jeszcze nabywać baranki wielkanocne i paschaliki na Wigilię Paschalną. Ofiara przynajmniej 12 zł.

Odwiedziny chorych z Komunią św. jutro w poniedziałek od godz. 1300 (rejon ks. Andrzeja), wtorek od godz. 1300 (rejon ks. proboszcza).  Nowych chorych prosimy zgłosić w zakrystii.

Spowiedź wielkanocna w środę od 1400 do 1600 z przerwą 1500 – 1530. Prosimy o skorzystanie z tej łaski, będzie więcej księży.

Naszą wdzięczność wobec ks. rekolekcjonisty za trud głoszenia rekolekcji będziemy mogli wyrazić ofiarą na tacę w środę w czasie każdej Mszy św.

  1. We wtorek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Jest to dzień imienin ks. Proboszcza, którego polecamy modlitwie.
  2. W piątek odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej. Msze św. o godz. 730 po słowacku, o godz. 900, suma odpustowa o 1100 i wieczorem o godz. 1730. Na Zamku Msza św. o godz. 1900. Bardzo prosimy kawalerów i panny o zabranie feretronów, chorągwi i baldachimu na procesję eucharystyczną.

O godz. 1500 Droga Krzyżowa dla dzieci, o 1700 dla młodzieży i dorosłych a o 1730 Msza św. Na Zamku Droga Krzyżowa o godz. 1830.

  1. Przyszła niedziela to Niedziela Męki Pańskiej – Palmowa. Uroczysta procesja z palmami i Panem Jezusem na osiołku rozpocznie się przy GOK-u o godz. 1100, a potem Msza św. o godz. 1130. Poświęcenie palm również na każdej Mszy św.
  2. W nocy z czwartku na piątek pożoga pożaru dotknęła dwie rodziny naszej parafii. Wzorem innych takich trudnych sytuacji pragniemy ich wspomóc ofiarą pieniężną. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. Sołtys wsi wraz z Radą Sołecką będą przyjmować ofiary w salce katechetycznej. Bóg zapłać za każde wsparcie!
  3. W imieniu naszych scholistek wyrażamy wdzięczność p. Helenie Grzelak za podarowanie czerwonych strojów dla nowych dziewczynek. Bóg zapłać!
  4. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę samolotową śladami sanktuarium Maryjnych Francji, Andory i Hiszpanii w dniach 20-27.09. 2024. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii, zapisy w kancelarii lub u Ks. Andrzeja.
  5. Wójt Gminy zaprasza na spotkanie dotyczące możliwości pozyskania wsparcia w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Spotkanie w najbliższy czwartek (21.03) o godz. 1600 w GOK-u.