Ogłoszenia na Niedzielę Męki Pańskiej | 24 marca 2024 r.

23 marca, 20244 MinutyW Ogłoszenia
  1. Umocnieni duchowo rekolekcjami wielkopostnymi i odpustem ku czci Matki Bożej Bolesnej rozpoczynamy Wielki Tydzień, który daje nam szansę w przeżywaniu najważniejszych wydarzeń zbawczych naszej religii.

Msze  św.: godz. 730 w jęz. słowackim, 900 dla dzieci i młodzieży, o 1015 w Niedzicy – Zamku, suma o godz. 1130 i o 1800.

W czasie każdej Mszy św. poświęcenie palm. Natomiast o godz. 1100 spotykamy się przy GOK-u. Tutaj poświęcenia palm i procesja z Panem Jezusem na osiołku do kościoła parafialnego i Msza św.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 1500. Na Zamku bezpośrednio po Mszy św.

Dzisiaj po każdej Mszy św. w salce katechetycznej Rada Sołecka  zbiera ofiary dla poszkodowanych w pożarze rodzin. Bóg zapłać!

Możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty codziennie przed Mszą św.

  1. Triduum Paschalne – najważniejsze święta w roku liturgicznym.

Wielki Czwartek – Dzień ustanowienia Sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej: na Zamku o godz. 1630, a w kościele parafialnym o godz. 1800. Po złożeniu Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy adoracja do godz. 2300. Składka w duchu bratniej miłości na pomoc charytatywną w naszej parafii.

Wielki Piątek – Dzień Bożego Zmiłowania. Adoracja w Ciemnicy od godz. 700, Jutrznia o 800, o 1500 początek Nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia, które przypada w Białą Niedzielę. Po Nabożeństwie Droga Krzyżowa według wizji bł. Katarzyny Emmerich z inscenizacją.

W kościele parafialnym liturgię Wielkiego Piątku rozpoczniemy o godz. 1800, później śpiew Gorzkich Żali cz. III, i Adoracja, ostatnia w tym Wielkim Poście Droga Krzyżowa o 2200. Adoracja przy Grobie do godz. 2300. Strażaków prosimy o tradycyjne trzymanie straży przy Grobie. Składka na Bazylikę Grobu Pańskiego w Jerozolimie. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły bez możliwości dyspensy.
Wielka Sobota. Adoracja Pana Jezusa w Grobie od godz.700, o 800 Jutrznia. Adoracja przy Grobie Pana Jezusa. Poświęcenie pokarmów wielkanocnych: Zamek – 1030, Niedzica – 1200, 1230, 1300. Liturgię Wielkiej Soboty rozpoczniemy na Zamku o 1730, w Niedzicy o godz. 2000. Prosimy o zabranie świec.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Procesja Rezurekcyjna o godz. 600, a po niej Msza Św. Panny od Obrazów oraz Kawalerów prosimy o przygotowanie feretronów i chorągwi. Na Zamku procesja Rezurekcyjna o godz. 830, a po niej Msza św. Kolejne Msze św. o 1000 w jęz. słowackim, 1130 i wieczorem o 1900. Uroczyste nieszpory o godz. 1830.

  1. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę samolotową śladami sanktuarium Maryjnych Francji, Andory i Hiszpanii w dniach 20-27.09. 2024. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii, zapisy w kancelarii lub u Ks. Andrzeja.
  2. W związku z wyborami samorządowymi, które odbędą się 7.04.2024 r.  Wójt Gminy Łapsze Niżne przypomina, o obowiązku posiadania przy sobie dokumentu tożsamości.

Ponadto informuje, że wszyscy wyborcy mogą skorzystać z gminnego przewozu  pasażerskiego.  Trasy przejazdów autobusów są dostępne na stronie internetowej Gminy Łapsze Niżne  oraz na  przystankach autobusowych. Wyborcy mający problemy z samodzielnym dotarciem do właściwego lokalu wyborczego, mogą liczyć na pomoc gminy.

Zgłoszenia potrzeby transportu należy przekazywać do Urzędu Gminy  w Łapszach Niżnych  najpóźniej do wtorku 2  kwietnia 2024 r.