Ogłoszenia na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego | 31 marca 2024 r.

30 marca, 20242 MinutyW Ogłoszenia
  1. „Pięćdziesiąt dni od Niedzieli Zmartwychwstania do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego, obchodzi się z wielką radością jako jeden dzień świąteczny, co więcej, jako wielką niedzielę” czytamy
    w Kalendarzu Rzymskim. Wdzięczni Bogu Ojcu za wielki dar miłości i wszechmocy, jaki okazał w swoim Synu, starajmy się przyjmować jak najczęściej Ciało Zmartwychwstałego Pana w Komunii św. Przygotowanie ostatnich dwóch tygodni wymagało wiele trudu. Dlatego serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą, ofiarą i trudem rąk pomagali przygotować i przeżyć godnie te wydarzenia: Rekolekcji, odpustu i Wielkiego Tygodnia. Przed odpustem i Triduum paniom dekorującym kościół: Marcie, Elżbiecie, Lucynie, Markowi, Marii, Ewie – szczególnie Ciemnicę i Boży Grób. W czasie Triduum Paschalnego szczególnie: Ministrantom, Scholi, Młodzieży, Chórowi, p. Kościelnym z rodziną w Niedzicy i na Zamku, Organiście, Szafarzom Komunii świętej, Strażakom, Różom Różańcowym, fotografowi Panu Dawidowi, grupom parafialnym, Radzie Parafialnej. Bóg zapłać!

Dzisiaj Msze św. o godz. 600, 830 na Zamku, 1000 po słowacku, 1130 i 1900. O godz. 1830 zapraszamy na uroczyste Nieszpory chrzcielne kończące okres Triduum Paschalnego.

Od dzisiaj Msze św. wieczorne odprawiamy o godz. 1900, na Zamku o godz. 2000.

  1. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze Św. jak w niedzielę. Składka na tacę przeznaczona jest tradycyjnie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
  2. W ciągu tygodnia, po Komunii św., będziemy zanosić modlitwy w ramach Nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia.
  3. W tym tygodniu przypadają: I piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz. 1700 Godzina Święta (poprowadzi Róża Zwiastowania). W I piątek nabożeństwo o godz. 630 i 1800. Nie ma w tym miesiącu nawiedzin chorych.  Nabożeństwo I Sobotnie rozpoczniemy Mszą św. o godz. 700, a potem adoracja
    i różaniec. Z Sakramentu Pokuty można skorzystać codziennie przed Mszą św..
  4. W przyszłą niedzielę przypada Święto Miłosierdzia Bożego. Godzina Miłosierdzia o godz. 1500.
  5. W najbliższy wtorek rozpoczynamy stawianie rusztowań potrzebnych do renowacji naszego kościoła. Chętnych do pomocy w zdejmowaniu obrazów prosimy o kontakt z ks. proboszczem. Przepraszamy za utrudnienia.