Ogłoszenia na Piątą Niedzielę Wielkanocną | 28 kwietnia 2024 r.

29 kwietnia, 20243 MinutyW Ogłoszenia
  1. Wszyscy należymy do wyjątkowej wspólnoty, którą jest Kościół. W ten sposób jesteśmy zjednoczeni z samym Chrystusem, który jest krzewem winnym. Każdy z nas jest latoroślą, która żyje tylko dzięki więzi z Jezusem. Pozwólmy działać Bożej łasce. Niech świadomy i aktywny udział w dzisiejszej Mszy św. odnowi naszą wieź z Chrystusem

Od środy przez cały miesiąc maj będzie o godz. 1830 Nabożeństwo Majowe i bezpośrednio po Msza św. i o godz. 2100 Apel Jasnogórski. Bardzo serdecznie zapraszamy!

  1. Kalendarz liturgiczny:

– poniedziałek 29.04 – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy,

– środa 1.05     – wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Odpust w Krośnicy – suma o godz. 1100.

– piątek 3.05    – Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze św. jak w niedzielę. Odpust na Falsztynie – suma o godz. 1130. W kolejną rocznicę tragicznego pożaru naszej wioski pamiętajmy szczególnie o naszych strażakach

– sobota 4.05   – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków

– niedziela 5.05- wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana, patrona naszych szafarzy Komunii świętej.

3. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek o godz. 1800 Godzina Święta (poprowadzi Róża MB Bolesnej). Nabożeństwo I Sobotnie rozpoczniemy Mszą św. o godz. 700, a potem adoracja i różaniec. Z Sakramentu Pokuty można skorzystać codziennie od godz. 1800. Nawiedziny chorych z Komunią Św. we  wtorek od godz. 1330.

  1. W sobotę o godz. 1600 zostanie udzielony sakrament bierzmowania młodzieży z kl. VIII. Szafarzem będzie ks. bp Zdzisław Błaszczyk.
  2. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać I Komunię Św. dzieci z kl. III w czasie Mszy św. o godz. 1130. Dzieci wraz z rodzicami czekają na rozpoczęcie Mszy św. przed kościołem. Próba dla dzieci wraz z rodzicami w poniedziałek o godz. 1700. Spowiedź dla nich w sobotę o godz. 830.
  3. Nasza parafia organizuje wyjazd wakacyjny dla dzieci i młodzieży w terminie 1-6 lipca 2024 r. do Koszarawy. Szczegóły na stronie internetowej parafii w zakładce aktualności lub u Księdza Andrzeja. Serdecznie zapraszamy dzieci od I-szej klasy Szkoły Podstawowej.
  1. Organizujemy również pielgrzymkę samolotową śladami sanktuariów Maryjnych Francji, Andory i Hiszpanii w dniach 20-27.09. 2024. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii oraz zapisy u Ks. Andrzeja.
  2. Zakład Kominiarski z Nowego Targu będzie nawiedzał domy w Niedzicy. Rozpoczęcie w poniedziałek 29.04. Przegląd wszystkich systemów kominowych jest obowiązkowy. Kominiarze proszą o współpracę.