Ogłoszenia na Szóstą Niedzielę Wielkanocną | 5 maja 2024 r.

5 maja, 20243 MinutyW Ogłoszenia
  1. Dzisiejsza niedziela jest dla nas szczególną, bo dzieci z klasy III po raz pierwszy przyjmują Pana Jezusa w Komunii Świętej w czasie Mszy św. o godz. 1130. Dziękujemy Bogu za dar Eucharystii i za kolejnych wyznawców Zbawiciela, którym dane jest dostąpić tej łaski.
  2. Przez cały miesiąc maj o godz. 1830 zapraszamy na Nabożeństwo Majowe i bezpośrednio po Msza św. i o godz. 2100 Apel Jasnogórski. Oczekujemy na każdego z was!
  3. Kalendarz liturgiczny:

– poniedziałek 6.08 – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba

– środa 8.05- Uroczystość Św. Stanisława BM głównego patrona Polski i arch. Krakowskiej.

Odpust we Frydmanie – suma o godz. 1100. A w przyszłą niedzielę w Sromowcach Wyżnych – suma o godz. 1130.

– niedziela 12.05 – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

4. W najbliższych dniach przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje. W poniedziałek, wtorek i środę zaczynamy Mszą św. o godz. 1830, a potem w procesji udajemy się do krzyża na ul. Krótkiej (w poniedziałek), we wtorek do kapliczki św. Bartłomieja i w środę do krzyża na ul. Miodową. Tutaj modlitwy o urodzaje i Litania Loretańska, a na zakończenie odśpiewamy Apel Jasnogórski.

5. Biały Tydzień: codziennie Msza Św. o godz. 1830. Modlitwą otaczajmy dzieci i wspierajmy rodziców, aby łaska wiary owocowała w ich życiu codziennym. Zakończenie Białego Tygodnia w niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 900.

6. Natomiast w przyszłą niedzielę o godz. 1130 Rocznica I Komunii Św. dzieci z kl. IV. W poniedziałek o godz. 1700 spotkanie dla rodziców wraz z dziećmi w kościele. Spowiedź dla tych dzieci, rodziców i rodziców chrzestnych codziennie o godz. 1800.

7. Pielgrzymka dla dzieci I Komunijnych do Kalwarii i Wadowic we wtorek. Wyjazd od szkoły o godz. 630.

8. Nasza parafia organizuje wyjazd wakacyjny dla dzieci i młodzieży w terminie 1-6 lipca 2024 r. do Koszarawy. Szczegóły na stronie internetowej parafii w zakładce aktualności lub u Księdza Andrzeja. Serdecznie zapraszamy dzieci od I-szej klasy Szkoły Podstawowej.

9. Organizujemy również pielgrzymkę samolotową śladami sanktuariów Maryjnych Francji, Andory i Hiszpanii w dniach 20-27.09. 2024. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii oraz zapisy u Ks. Andrzeja.

10. Parafia w Ludźmierzu zaprasza na Jerycho Różańcowe. Dla naszej parafii jest to czas w najbliższy czwartek od godz. 400 do 800. Serdecznie zachęcamy.