Ogłoszenia na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego | 12 maja 2024 r.

11 maja, 20243 MinutyW Ogłoszenia
  1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego kończy 40-dniowy okres ukazywania się Jezusa Zmartwychwstałego Apostołom i umacniania ich w wierze. Po Wniebowstąpieniu Jezus pozostaje z nami poprzez swoje Słowo i sakramenty.

Msze św.: o godz. 730 w języku słowackim, o 900 dla dzieci i młodzieży, o 1015 w Niedzicy-Zamku, suma o godz. 1130 i wieczorem o godz. 1900.

O godz. 900 zakończenie Białego Tygodnia, a o godz.1130 Rocznica I Komunii Św. dzieci z kl. IV.

Odpust ku czci św. Stanisława BM w Sromowcach Wyżnych – suma o godz. 1130.

Przez cały miesiąc maj o godz. 1830 zapraszamy na Nabożeństwo Majowe i bezpośrednio po Msza św. i o godz. 2100 Apel Jasnogórski. Oczekujemy na każdego z was!

  1. Kalendarz liturgiczny:

– poniedziałek 13.08- wspomnienie NMP z Fatimy

– wtorek 14.05            – święto św. Macieja, apostoła

– czwartek 16.05         – święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męcz., głównego patrona Polski

            – niedziela 19.05         – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

3. Jutro, w poniedziałek 13.05, rozpoczynamy odprawianie Nabożeństw Fatimskich w naszej parafii, które potrwają do października. Każdego 13 – dnia miesiąca pragniemy przypominać sobie wezwanie Pięknej Pani z Fatimy, które przed 107 laty powierzone zostało dzieciom fatimskim. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 1900, potem różaniec fatimski i litania loretańska. Wyjdziemy również z procesją Eucharystyczną i figurą MB Fatimskiej wokół kościoła (przynieście świece). Wszystko zakończymy Apelem Jasnogórskim. Pierwsze nabożeństwo odprawi ks. bp  Andrej Imrich z diecezji spiskiej.

  1. W środę Matki w Modlitwie zapraszają na adorację w intencji dzieci. Rozpoczęcie po Mszy św, a zakończenie Apelem Jasnogórskim.
  2. Zapraszamy na wieczorne czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego w najbliższą sobotę. O godz. 1830 Msza św., potem wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania Loretańska, i czuwanie, a w nim: Akatyst ku czci Ducha Świętego, Uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem. O godz. 2100 zakończenie Apelem Jasnogórskim. Zaproszenie skierowane jest szczególnie do kl. VIII, jako podziękowanie za dar sakramentu bierzmowania, oraz kl. VI i VII przygotowujących się do jego przyjęcia.6. Nasza parafia organizuje wyjazd wakacyjny dla dzieci i młodzieży w terminie 1-6 lipca 2024 r. do Koszarawy. Szczegóły na stronie internetowej parafii w zakładce aktualności lub u Księdza Andrzeja. Serdecznie zapraszamy dzieci od I-szej klasy Szkoły Podstawowej.
  3. Organizujemy również pielgrzymkę samolotową śladami sanktuariów Maryjnych Francji, Andory i Hiszpanii w dniach 20-27.09. 2024. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii oraz zapisy u Ks. Andrzeja.
  4. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką wystawioną na stolikach: Gość Niedzielny, Niedziela, Wpis, Promyczek Dobra.