Ogłoszenia na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego | 19 maja 2024 r.

19 maja, 20243 MinutyW Ogłoszenia
  1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. A my, poddając się Jego światłu i Jego ciepłu, jak uczniowie zgromadzeni wokół Maryi w Wieczerniku, możemy o tym zaświadczyć w codziennym życiu. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.

Msze św.: o godz. 730 w języku słowackim, o 900 dla dzieci i młodzieży, o 1015 w Niedzicy-Zamku, suma o godz. 1130 i wieczorem o godz. 1900.

Przez cały miesiąc maj o godz. 1830 zapraszamy na Nabożeństwo Majowe i bezpośrednio po Msza św. i o godz. 2100 Apel Jasnogórski. Oczekujemy na każdego z was!

  1. Kalendarz liturgiczny:

– poniedziałek 20.05 – Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. będą o godz. 730 po słowacku,  900, 1130, 1900,  o 2000 na Zamku. Odpust w Maniowach – suma o 1100.

– wtorek 21.05            – wspomnienie św. Jana Nepomucena, kapłana i męczennika

– środa 22.05              – wspomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy

– czwartek 23.05        – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

– piątek 24.05             – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych

– niedziela 19.05         – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Odpust w Łopusznej – suma o 1130.

  1. Nasz dekanat organizuje nocne czuwanie w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej
    na Jasnej Górze z 7 na 8 czerwca 2024. Mamy niezwykłą okazję spotkać się wspólnie na modlitwie z Maryją przed Jej wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej. Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu, aby ożywić naszą pobożność maryjną i jeszcze raz potwierdzić, że chcemy, aby Maryja prowadziła nas do Jezusa. 7 czerwca w godzinach popołudniowych udamy się autokarem (jeśli nas będzie więcej to autokarami) do Częstochowy na Jasną Górę, aby podczas nocnego czuwania zawierzyć nasze parafie i każdego z nas osobiście Maryi. Powrót będzie w sobotę 8 czerwca w godzinach porannych. Szczegóły na plakatach. Zapisy w zakrystii.
  2. Nasza parafia organizuje wyjazd wakacyjny dla dzieci i młodzieży w terminie 1-6 lipca 2024 r. do Koszarawy. Szczegóły na stronie internetowej parafii w zakładce aktualności lub u Księdza Andrzeja. Serdecznie zapraszamy dzieci od I-szej klasy Szkoły Podstawowej.
  3. Organizujemy również pielgrzymkę samolotową śladami sanktuariów Maryjnych Francji, Andory i Hiszpanii w dniach 20-27.09. 2024. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii oraz zapisy u Ks. Andrzeja.
  4. We wtorek odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz rozbiórkowych i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Wystawić przed posesją do godz. 800. Bez opon.