Ogłoszenia na Uroczystość Najświętszej Trójcy | 26 maja 2024 r.

25 maja, 20244 MinutyW Ogłoszenia
  1. Niedziela Trójcy Świętej, którą dziś przeżywamy – przypomina nam, że Pan Bóg nie jest samotnikiem, ale wspólnotą miłości. Wiara w Trójcę Świętą jest typowo chrześcijańska, ponieważ „w żadnej innej religii nie mówi się o trzech Osobach Boskich, które równocześnie są jednym Bogiem”.

Do końca maja o godz. 1830 zapraszamy na Nabożeństwo Majowe i bezpośrednio po Msza św. i o godz. 2100 Apel Jasnogórski. Oczekujemy na każdego z was!

Dzisiaj kończy się czas spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej.

Odpust w Łopusznej – suma o 1130.

Z okazji Dnia Matki pamiętajmy o naszych Mamach prosząc dla nich o potrzebne łaski.

  1. Kalendarz liturgiczny:

– środa  29.05       – wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
– piątek 31.05      – święto Nawiedzenia NMP
sobota 10.06       – wspomnienie św. Justyna, męczennika

  1. W najbliższy czwartek 30.05 będziemy obchodzić Boże Ciało – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Najświętszy Sakrament niesiemy naszymi ulicami i wołamy „Witaj Jezu, Synu Maryi, Tyś jest Bóg prawdziwy w Świętej Hostii”. Wyznajemy publicznie naszą wiarę w Jego obecność przygotowując nasze serca, ale i domy oraz obejścia w całej naszej parafii. Msze św. będą odprawione
    o godz. 730 w języku słowackim oraz w Niedzicy-Zamku i 1900. O godz. 1000 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. na skrzyżowaniu ulic Polej i Kąciki,
    po której pójdziemy w procesji do czterech ołtarzy, które prosimy przygotować:

I – obok domu pp. Galików (ul. Polna); II – na skrzyżowaniu 3 Maja – Browarna; III – przy kapliczce św. Bartłomieja; IV – przy remizie OSP.

Troskę o przygotowanie ołtarzy powierzamy sąsiadom miejsc ołtarzowych i strażakom. Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich naszych parafian i gości, najlepiej w strojach regionalnych. Strażaków ze sztandarami, kawalerów prosimy o zabranie chorągwi, panny feretronów, klasy komunijne i rocznicowe w strojach komunijnych, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopcy do dzwonienia. Swoją postawą bądźmy odpowiedzialni za Chrystusa obecnego pośród nas w Chlebie Eucharystycznym. Prosimy rodziców o opiekę nad dziećmi w czasie procesji i potem w czasie oktawy. W oktawie: o godz. 1830 Nabożeństwo majowe a potem czerwcowe z procesją i Msza św. Na Zamku w piątek i w sobotę o godz. 1930 Nabożeństwo z procesją i potem Msza św. W niedzielę procesja po Mszy św. o godz. 900.

  1. W najbliższą sobotę odbędzie się 27. Piesza pielgrzymka Szlakiem Papieskim – Sursum Corda. W tym roku hasłem przewodnim będzie fragment z Ewangelii wg św. Łukasza: Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie. Jest wynajęty autokar, który odjeżdża z Niedzicy o godz. 530. Zapisy w zakrystii.
  2. W przyszłą niedzielę przy GOK-u odbędzie się festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Rozpoczęcie o godz. 1400. Wystąpią dzieci i młodzież z naszego terenu, oraz przewidziane są liczne atrakcje. Organizatorzy bardzo serdecznie zapraszają.
  3. Nasz dekanat organizuje nocne czuwanie w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze z 7 na 8 czerwca 2024. Mamy niezwykłą okazję spotkać się wspólnie na modlitwie z Maryją przed Jej wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej. Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu, aby ożywić naszą pobożność maryjną i jeszcze raz potwierdzić, że chcemy, aby Maryja prowadziła nas do Jezusa. 7 czerwca w godzinach popołudniowych udamy się autokarem (jeśli nas będzie więcej to autokarami) do Częstochowy na Jasną Górę, aby podczas nocnego czuwania zawierzyć nasze parafie i każdego z nas osobiście Maryi. Powrót będzie w sobotę 8 czerwca w godzinach porannych. Szczegóły na plakatach. Zapisy w zakrystii.