Ogłoszenia na Dziewiątą Niedzielę Zwykłą | 2 czerwca 2024 r.

2 czerwca, 20243 MinutyW Ogłoszenia
  1. Bardzo serdecznie witamy i pozdrawiamy naszych parafian i gości uczestniczących w dzisiejszej Mszy św. w Oktawie Bożego Ciała. Procesja po Mszy św. o godz. 900 i na Zamku.

Przypominamy, że Msze św. odprawiamy w naszej parafii o godz. 730 w języku słowackim, 900 dla dzieci i młodzieży, o 1015 w Niedzicy-Zamku, 1130 suma i wieczorem o 1900. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 1830.

Trwa oktawa Bożego Ciała. Każdego dnia o godz. 1830 nabożeństwo czerwcowe z procesją z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Zapraszamy bardzo serdecznie. Na zakończenie oktawy w czwartek poświęcenie wianków i ziół.

Z okazji wspomnienia św. Kwiryna odpust w Łapszach Niżnych – suma o godz. 1130.

Dzisiaj przy GOK-u odbędzie się festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Rozpoczęcie o godz. 1400. Wystąpią dzieci i młodzież z naszego terenu, oraz przewidziane są liczne atrakcje, z których dochód jest przeznaczony na pomoc w zakupie wózka inwalidzkiego dla Piotrusia Kromki. Organizatorzy bardzo serdecznie zapraszają.

  1. Kalendarz liturgiczny:

– poniedziałek 3.06– wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

środa 5.06          – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika
– piątek 7.06         – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odpust w Łapszance – suma o godz. 1100. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od  pokarmów mięsnych.

sobota 8.06         – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Odpust na Szlembarku – suma o godz. 1100.

  1. W tym tygodniu przypadają: I czwartek i piątek miesiąca. W I czwartek o godz. 1800 Godzina Święta (poprowadzi Róża MB Gromnicznej). W I Piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 630 i 1800. Z Sakramentu Pokuty można skorzystać codziennie od godz. 1800. Nawiedziny chorych z Komunią Św. we wtorek od godz. 1330.
  2. W piątek Msza św. na Zamku będzie rano o 700, wcześniej nabożeństwo, natomiast w sobotę w kościele parafialnym również o godz. 700 z nabożeństwem do Niepokalanego Serca Maryi.
  3. Bardzo dziękujemy za procesję Bożego Ciała. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, by nasza uroczystość była taka piękna. Za przygotowanie ołtarzy, przystrojenie domów w całej parafii, strażakom ze sztandarami, wszystkim niosącym chorągwie, feretrony, dzieciom sypiącym kwiaty, dzwoniącym na dzwoneczkach, dzieciom komunijnym i rocznicowym w strojach, ministrantom, lektorom, szafarzom, kościelnym, organiście, scholi, chórowi, ubranym w stroje regionalne, wszystkim bez wyjątku za udział. Niech Chrystus Eucharystyczny będzie dla was nagrodą. Bóg zapłać!
  4. We wtorek będziemy gościć panią Keiko Nemoto, artystkę z Japonii. Będzie się z nami modlić, również swoim śpiewem, w czasie Mszy św. wieczornej.
  5. W najbliższy piątek wyjeżdżamy na czuwanie nocne na Jasną Górę. Wyjazd o godz. 1500, powrót w sobotę. Szczegóły na plakatach. Zapisy w zakrystii do środy.