Aktualności

Ziemia Święta - Śladami Pana Jezusa

Niedziela, 7 grudnia 2014 21:19

1 dzień: (14.02) KATOWICE/PYRZOWICE - TEL AVIV
Zbiórka na lotnisku w Katowicach/Pyrzowicach o godz. ... Odprawa. Wylot do Tel Avivu o godz. ... Lądowanie w Tel Avivie o godz. ... Przejazd do Hajfy - nawiedzenie Sanktuarium na Górze Karmel - Kościół Najświętszej Pani Karmelu - Bazylika, Grota Eliasza. W trakcie przejazdu krótki postój w Cezarei Nadmorskiej - panorama z autokaru. Przyjazd do Tyberiady, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień: (15.02) GÓRA TABOR - KANA GALILEJSKA - NAZARET
Śniadanie. Specjalnymi taksówkami wjedziemy na Górę Tabor, gdzie Chrystus ukazał się w chwale razem z Mojżeszem i Eliaszem. Przejazd do Kany Galilejskiej - gdzie Jezus dokonał pierwszego cudu - przemiany wody w wino podczas uczty weselnej. Nazaret - miejsce dzieciństwa Jezusa i wizyta w Kościele Zwiastowania oraz w Domu św. Józefa. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień: (16.02) GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW - KAFARNAUM - TABGHA - YARDENIT - BETLEJEM
Śniadanie. Przejazd na Górę Błogosławieństw z kaplicą upamiętniającą Kazanie na Górze. Dalej do Kafarnaum: ruiny starożytnej synagogi i domu św. Piotra. Następnie Tabgha - kościół upamiętniający cud rozmnożenia chleba i ryb, Kościół "Prymatu św. Piotra" na brzegu Kinneretu - miejsce namaszczenia Piotra na głowę Kościoła oraz cudownego połowu ryb. Rejs statkiem po jeziorze Galilejskim. Yardenit - baptysterium - odnowienie Sakramentu Chrztu Świętego. Przejazd doliną Jordanu do hotelu w Betlejem, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień: (17.02) BETLEJEM - JERYCHO - MORZE MARTWE - BETANIA
Msza św. Śniadanie. Betlejem - miejsce narodzenia Pana Jezusa: Bazylika Narodzenia Pańskiego, Grota św. Hieronima, Pole Pasterzy. Po południu przejazd do Jerycha - najstarszego miasta na świecie - Góra Kuszenia i Sykomora - drzewo Zacheusza. Morze Martwe - największa depresja na świecie - krótka kąpiel dla chętnych. Przejazd do Betanii - Sanktuarium Łazarza, Marii i Marty Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

5 dzień: (18.02) JEROZOLIMA

Śniadanie. Przejazd na Górę Oliwną ze wspaniałym widokiem na Święte Miasto - Bazylika Wniebowstąpienia i kościół "Pater Noster - Ojcze Nasz", "Dominus Flevit - Pan Zapłakał", następnie spacer w dół wzgórza do Ogrodów Getsemani i Bazyliki Agonii - Wszystkich Narodów. Góra Syjon: Wieczernik, Tradycyjny Grób Króla Dawida, Kościół Zaśnięcia N.M.Panny, Ściana Płaczu. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

6 dzień: (19.02) JEROZOLIMA
Śniadanie. Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, kaplica Biczowania i Włożenia Krzyża. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Starej Jerozolimy. Bazylika Grobu Bożego - czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień: (20.02) JEROZOLIMA
Śniadanie. Przejazd do Ain Karem - Sanktuarium Nawiedzenia św. Elżbiety i narodzenia Jana Chrzciciela. Po południu muzem Yad Vashem i nowa Jerozolima (Kneset, Menora). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień: (21.02) TEL AVIV - KATOWICE/PYRZOWICE
Śniadanie. Przejazd na lotnisko, odprawa, wylot z Tel Avivu do Katowic/Pyrzowic o godz. ... Planowany przylot o godz. ... Zakończenie Pielgrzymki

Termin: 14.02 - 21.02.2015
Cena: 450 zł + 780$

Świadczenia:
  • zakwaterowanie w hotelach*** - pok. 2 os. z łazienkami - zgodnie z programem
  • wyżywienie 2 x dziennie (śniadania i obiadokolacje w formie bufetu) - zgodnie z programem ? ubezpieczenie: KL i NNW
  • opieka pilota/przewodnika
  • opieka duszpasterza
  • przelot samolotem komfortowy autokar w Izraelu

Uwaga: dodatkowo na wstępy, napiwki i realizację programu - 120 $

Program jest ramowy i może ulec zmianom w zależności od zaistniałej sytuacji w czasie trwania wyjazdu!

Uwaga: *paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać m.in. pieczątek syryjskich i libańskich!

Telefon kontaktowy do organizatorów:
ks. Józef Bednarczyk, Niedzica
Tel. 18/2629428 lub 601 407 389

Pierwsze spotkanie: środa 10.12 o godz. 16:00.