Aktualności

Pielgrzymka do Ziemi Świętej - Śladami Pana Jezusa

Wtorek, 9 października 2018 14:40

1 dzień: KRAKÓW - TEL AVIV
Zbiórka na lotnisku w Krakowie/Balicach o godz.13:10, odprawa biletowo - bagażowa, wylot do Tel Avivu o godz. 15:10. Przylot do Tel Avivu o godz. 19:50, następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień: GÓRA TABOR - KANA GALILEJSKA - NAZARET
Po śniadaniu specjalnymi taksówkami wyjazd na Górę Tabor, gdzie Chrystus ukazał się
w chwale razem z Mojżeszem i Eliaszem. Przejazd do Kany Galilejskiej - gdzie Jezus dokonał pierwszego cudu - przemiany wody w wino podczas uczty weselnej. Nazaret - miejsce dzieciństwa Jezusa i wizyta w Kościele Zwiastowania oraz w Domu św. Józefa. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień: GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW - KAFARNAUM - TABGHA - YARDENIT - BETLEJEM
Po śniadaniu przejazd na Górę Błogosławieństw z kaplicą upamiętniającą Kazanie na Górze. Dalej do Kafarnaum: ruiny starożytnej synagogi i domu św. Piotra. Następnie Tabgha - kościół upamiętniający cud rozmnożenia chleba i ryb, Kościół „Prymatu św. Piotra” na brzegu Kinneretu - miejsce namaszczenia Piotra na głowę Kościoła oraz cudownego połowu ryb. Rejs statkiem po jeziorze Galilejskim. Przejazd doliną Jordanu do hotelu w Betlejem, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień: JEROZOLIMA - BETLEJEM - AIN KAREM - JEROZOLIMA
Po śniadaniu przejazd do Ain Karem - Sanktuarium Nawiedzenia św. Elżbiety i narodzenia Jana Chrzciciela. Następnie muzeum Yad Vashem (na zewnątrz) i nowa Jerozolima (Kneset, Menora). Po południu przejazd do Betlejem - miejsce narodzenia Pana Jezusa: Bazylika Narodzenia Pańskiego, Grota św. Hieronima, Pole Pasterzy. Przejazd do Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

5 dzień: JEROZOLIMA
Po śniadaniu przejazd na Górę Oliwną ze wspaniałym widokiem na Święte Miasto - miejsce Wniebowstąpienia i kościół „Pater Noster - Ojcze Nasz”, „ Dominus Flevit - Pan Zapłakał ”, następnie spacer w dół wzgórza do Ogrodów Getsemani i Bazyliki Agonii - Wszystkich Narodów. Góra Syjon: Ściana Płaczu, Wieczernik, Tradycyjny Grób Króla Dawida, Kościół Zaśnięcia N.M.Panny, Kościół św. Piotra. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

6 dzień: JEROZOLIMA

Po śniadaniu Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, kaplica Biczowania i Włożenia Krzyża. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Starej Jerozolimy. Bazylika Grobu Bożego - czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień: BETANIA - JERYCHO - MORZE MARTWE
Po śniadaniu przejazd do Betanii - Sanktuarium Łazarza, Marii i Marty. Następnie przejazd do Jerycha - najstarszego miasta na świecie - Góra Kuszenia i Sykomora - drzewo Zacheusza, przejazd nad Jordan - odnowienie chrztu. Morze Martwe - największa depresja na świecie - krótka kąpiel dla chętnych. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

8 dzień: BETLEJEM - EMAUS - HAJFA - TEL AVIV - KRAKÓW
Po śniadaniu przejazd do Emaus - miejsca, gdzie Pan Jezus ukazał się po raz pierwszy po Zmartwychwstaniu. Po śniadaniu przejazd do Hajfy - nawiedzenie Sanktuarium na Górze Karmel - Kościół Najświętszej Pani Karmelu - Bazylika, Grota Eliasza. W trakcie przejazdu krótki postój w Cezarei Nadmorskiej - panorama z autokaru. Przejazd na lotnisko do Tel Avivu, odprawa, wylot powrotny o godz. 20:40. Przylot do Krakowa/Balic. 23:35. Zakończenie pielgrzymki.


Termin: 12.01 - 19.01.2019
Cena: 1 550 zł + 420 $ (ok. 3 100 zł)

Świadczenia:
  • przelot samolotem
  • komfortowy autokar w Izraelu
  • zakwaterowanie w hotelach, pok. 2,3 os.
  • wyżywienie 2 x dziennie (śniadania i obiadokolacje)
  • ubezpieczenie NNW i KL
  • opieka pilota
  • opieka duszpasterza

Cena nie zawiera:
  • opłata na wstępy, napiwki, przewodników i realizację programu - 120 $

Program jest ramowy i może ulec zmianom w zależności od zaistniałej sytuacji w czasie trwania wyjazdu!

Uwaga:
  • Paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać m.in. pieczątek syryjskich i libańskich!