Aktualności

Pielgrzymka do Włoch

Sobota, 31 sierpnia 2019 13:32

Padwa - Asyż - Nursja - Cascia - Watykan - Rzym - Monte Cassino - Wenecja

1 dzień - Podstawienie autokaru w Niedzicy o godz. 00:15, Msza św., wyjazd o godz. 01:00. Przyjazd do Padwy, nawiedzenie Bazyliki św. Antoniego z grobem i relikwiami Świętego. Następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień - po śniadaniu przejazd do Asyżu, nawiedzenie Bazyliki Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkulą, Bazyliki św. Franciszka z grobem Świętego oraz Bazyliki św. Klary. Następnie przejazd do Nursji - miejsca urodzenia św. Benedykta i św. Scholastyki. Spacer po mieście. W programie: Plac i pomnik św. Benedykta. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień - po śniadaniu przejazd Cascia, miasta św. Rity - patronki spraw trudnych wręcz beznadziejnych. Nawiedzenie Bazyliki św. Rity. Przejazd do Roccaporena - spacer po Sanktuarium śladami Świętej. Następnie przejazd do Rzymu, zwiedzanie Katakumb św. Kaliksta, które są jednymi z najważniejszych i największych w Rzymie. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

4 - 5 dzień - Rzym - Watykan - Realizacja programu zwiedzania:
Śniadanie. Przejazd do Watykanu, udział w audiencji generalnej z Ojcem Świętym Franciszkiem (uwarunkowany obecnością Ojca Świętego).
Zwiedzanie Rzymu antycznego: Koloseum (z zewnątrz), Forum Romanum, Fora Trajana, Katakumby św. Kaliksta, Bazyliki Większe: św. Jana na Lateranie, św. Piotra w Watykanie, św. Pawła za Murami, Matki Bożej Większej; Święte Schody.
Nawiedzenie relikwii św. Jana Pawła II.
Najpiękniejsze place i fontanny Rzymu: Piazza Navona, Fontanna di Trevi, Fontanna Czterech Rzek. Rzym barokowy. Obiadokolacja.

6 dzień - po śniadaniu przejazd na Monte Cassino - Modlitwa przy grobach Żołnierzy Polskich, zwiedzanie Opactwa Benedyktynów. Następnie przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień - po śniadaniu przejazd do Wenecji, rejs statkiem na Plac św. Marka, zwiedzanie Bazyliki św. Marka, Pałac Dożów (z zewnątrz), Most Westchnień, Most Rialto. Następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

8 dzień - po śniadaniu przejazd przez Austrię, Czechy. Powrót do kraju w godzinach wieczornych.

Termin:
25.01 - 01.02.2020

Świadczenia:
* przejazd komfortowym autokarem
* zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach, pok. 2,3 os.
* wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji
* opieka pilota
* opieka duszpasterza
* ubezpieczenie KL i NNW

Uwagi:
* Sugerowane kieszonkowe na bilety wstępu, zestawy słuchawkowe, miejscowych przewodników, taksę klimatyczną, wjazdy do miast, bilety komunikacji miejskiej - ok. 75 €
* program jest ramowy i może ulec zmianie kolejność zwiedzania

Istnieje możliwość wykupienie dodatkowych ubezpieczeń:
- ubezpieczenie od chorób przewlekłych
- ubezpieczenie od kosztów rezygnacji