XXIV Niedziela Zwykła

Niedziela, 12 września 2021 09:24

1. Dzisiaj o godz. 12:00 do chwały ołtarzy zostaną wyniesieni kard. Stefan Wyszyński i s. Róża Czacka. Serdecznie zachęcamy do modlitewnego udziału w tym wydarzeniu poprzez przekaz TV. Natomiast o godz. 16:00 zapraszamy na dziękczynną Drogę Krzyżową ulicami Niedzicy. Będziemy się modlić słowami bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Rozpoczęcie przy krzyżu misyjnym. Zakończenie na cmentarzu. Prosimy o przyniesienie lampionów.
    Msze św.: o godz. 7:30 w języku słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy-Zamku, o 11:30 suma i wieczorem o 18:00.
    - poniedziałek 13.09- wspomnienie Św. Jana Chryzostoma,biskupa i doktora Kościoła
    - wtorek 14.09 - święto Podwyższenia Krzyża Świętego
    - czwartek 16.09 - wsp.świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, bpa
    - sobota 18.09 - święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski
    - niedziela 19.09 -wsp. MB Saletyńskiej. Odpust w Łapszach Wyżnych. Suma o godz. 11:30.
  3. W środę 15.09 będziemy przeżywać wspomnienie MB Bolesnej, patronki naszej kaplicy. Z tej okazji od poniedziałku do środy zapraszamy na adorację i różaniec, które będziemy odprawiać w kaplicy. Rozpoczęcie każdego dnia o godz. 17:00. Porządek: wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec (prowadzony przez róże) i nabożeństwo do MB Bolesnej zakończone błogosławieństwem i Msza św.
  4. Spotkania formacyjne (każde spotkanie rozpoczynamy Mszą św.):
    - poniedziałek - Zelatorzy Róż Różańcowych,
    - wtorek -rodzice uczniów klasy III SP,
    - środa - rodzice kandydatów do bierzmowania.
    - czwartek - o godz. 16:30 kandydaci na ministrantów, o 17:00 ministranci i lektorzy,
    - piątek - młodzież.
    - sobota - schola (o godz. 17:00).
  5. W minioną niedzielę na rzecz poszkodowanych aktualnym kryzysem migracyjnym zebraliśmy 1400 zł. Bóg zapłać!
  6. Na pielgrzymkę do Lichenia zapisało się ok 18 osób. Jeśli są jeszcze chętni to zapraszamy. Zapisy do Mszy św. wieczornej dzisiaj. Jeśli nie będzie przynajmniej 40 osób to rezygnujemy z wyjazdu.
  7. Zachęcamy do lektury czasopism: Gość Niedzielny, Niedziela, Promyczek Dobra.